This is also a question of the old, the belt replica watches and steel which good? In replica watches uk fact, they each have advantages and disadvantages. To say the advantages of steel, there are two main rolex replica uk points. First, strong and durable, easy rolex replica maintenance; two temperament tough, more men.
امروز  پنج شنبه  1398/11/3
روسيه
russia1.jpg

RUSSIA.JPG

درباره و هزینه های زندگی در روسیه

همانطور که میدانید کشور روسیه به علت مکان های دیدنی بسیار زیاد و امکانات رفاهی بالا یکی از پرطرف دارترین کشورها می باشد.

روسیه پهناورترین کشور جهان است که در شمال اوراسیا قرار دارد. این کشور در آسیای شمالی و اروپای خاوری واقع است و با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی؛ و نیز با دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک مرز آبی دارد. روسیه با ۱۴ کشورآسیایی و اروپایی مرز زمینی دارد و با کشورهای پیرامون دریای برینگ، دریای ژاپن، دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک ارتباط دریایی دارد.

مسکو یا ماسکو پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر و واحد فدرالی روسیه است. این شهر از مهمترین مراکز سیاسی، اقتصادی، مذهبی، تاریخی، مالی، آموزشی و ترابری فدراسیون روسیه و اروپا محسوب شده و با ۱۱میلیون و ۵۰۳ هزار نفر جمعیت در سرشماری سال ۲۰۱۰پرجمعیت‌ترین شهر قاره اروپا و ششمین شهر پرجمعیت دنیاست. این شهر در کنار رودخانه مسکو و در ناحیه مرکزی فدرالی در کشور روسیه اروپایی واقع شده‌ است.  کاخ کرملین، قلعه‌ای باستانی در این شهر است که محل زندگی رئیس‌ جمهور روسیه و استقرار قوه مجریه این کشور است. این شهر در دوران اتحاد جماهیر شوروی نیز پایتخت آن کشور بود.

زبان رسمی روسیه، زبان روسی است. ولی ۲۷زبان رسمی دیگر نیز در جمهوری‌ها و مناطق خودگردان این کشور وجود دارد.روسیه کشوری فدرال با تقسیمات کشوریپیچیده‌ ایست و شامل ۸۳ واحد فدرال از جمله ۲۱جمهوری خودگردان می‌شود.روسیه فرهنگ پرباری دارد و نویسندگان معروفی مانند تولستویو داستایوفسکی روسی بوده‌اند.

کلان‌ شهر مسکو از نظر دارا بودن مؤسسات علمی، ورزشی و آموزشی از رتبه خوبی در سطح جهان برخوردار است، به طوری که بیش‌ ترین امکانات ورزشی را در کل جهان به خود اختصاص داده‌است. این شهر دارای یک مجتمع حمل و نقل بین‌المللی به نام «متروی مسکو» است که بزرگ‌ ترین شرکت تولید واگن‌های مترو در جهان است.

چهار فرودگاه بین‌المللی، نه ایستگاه راه‌آهن و مترو مسکو که یکی از عمیق‌ترین تونل‌های دنیاست، در این شهر قرار دارد. مترو مسکو با ۱۸۵ایستگاه پس از مترو توکیو بیشترین مسافران را در بین سیستم‌های مترو دنیا دارد.

واحد پول روسیه

واحد پول روسيه روبل مي باشد كه هر روبل به صد كوپك تقسيم مي شود.

اختلاف ساعت

طول پرواز تهران تا مسكو حدود 5/3 ساعت و از مسكو تا سن پترزبورگ حدود دو ساعت مي باشديم شب پرواز

ساعت مسكو و سن پترزبورگ حدود  نيم ساعت از تهران عقب تر مي باشد.

اطلاعات کشور روسیه

لمس فرهنگ مردم روس و رفتن به سالن‌های اپرای فاخر و نفس کشیدن در شهری که زمانی شهر محبوب نویسندگان یا موسیقی دانان بزرگ جهان بوده تنها گوشه‌ای از جذابیت‌های این شهر 860 ساله است. مسکو در یک کلام شهر ‌‌ترین‌هاست شهری که بیشترین میلیاردرها را دارد (پایتخت میلیاردرهای دنیاست).

گران قیمت‌ ترین فنجان قهوه جهان در این شهر سرو می‌شود و بزرگ‌ ترین سالن آمفی تئاتر دنیا در این شهر قرار دارد. همچنین پر جمعیت‌ ترین شهر قاره اروپا مسکو است. مسکو در حالی که دوران تاریخی مختلفی را تجربه کرده و فشارها و سختی‌های زیادی را پشت سر گذاشته، مملو از آثار خلاقانه‌ای است که انرژی هنرمندان این شهر را به تصویر کشیده است.

این شهر باستانی برای علاقه‌مندان به تاریخ مانند یک بهشت است؛ برج قرمز آجری کرملین، کلیساها و بناهای تاریخی که به یاد قهرمانان به خاک افتاده قد علم کرده‌اند و همچنین بقایای اتحاد جماهیر شوروی همه و همه شهر مسکو را از دیگر شهرهای تاریخی جهان مجزا کرده است. درست است که نمادهای کلاسیک شهر مسکو مانند مجسمه لئوتولستوی، اماکن تفریحی و نمایشی، نوازندگان ویلنسل و غیره در تمام دنیا مشهور است و به خوبی تاریخ و فرهنگ این شهر را به رخ می‌کشند اما اگر واقعیت را بخواهید امروز مسکو یک شهر زیبا، لوکس و شیک است؛ شهری که دوره‌های تاریخی مختلف و حکمرانان گوناگونی از مغول گرفته تا تاتارها را پشت سر گذاشته و امروز زیبایی‌های اغوا کننده‌اش هر توریستی را به خود جذب می‌کند.

یکی از علت هایی که مردم برای سفر به روسیه نگران هستند اب و هوای این کشور است صد البته که همه می‌دانیم روسیهسرد است،‌ اما خیالتان جمع باشد،‌ مسکو سیبری یا قطب شمال نیست! بنابراین اگر تجهیزات و لباس‌های مناسب همراه داشته باشید زمستان مسکو هم بسیار زیباست. اما مسکو در دو فصل سال بسیار زیباستیکی از اوایل ماه می تا اواسط ژوئیه و دیگری نزدیکی‌های سال نو میلادی که چهره فراموش نشدنی از زیبایی‌های شهر در زیرپوشش برف چشم‌های هر مسافری را به خود جذب می‌کند و شما میتوانید لحظات خوبی را در این کشور داشته باشید و دیگر لازم نیست که نگران اب و هوای این کشور باشید

متروی مسکو سامانه قطارهای شهری کلان‌ شهر مسکو است. متروی مسکو با داشتن ۱۲خط فعال، ۱۸۰ایستگاه و مسیری به طول ۲۹۸کیلومتر، یکی از قدیمی‌ترین خطوط متروی شهری در جهان است. متروهای این شهر بسیار عمیق هستند و پله برقی هایی به طول بیش از ١٠٠متر مردم را حمل می کنند.

متروی مسکو یکی از زیبایی‌های این شهر است. هر کدام از ایستگاه‌های مترو این شهر برای خود یک موزه است که هنر و ظرافت معماران روسی را به نمایش می‌گذارد.

حمل ونقل عمومي در مسكو ارزان مي باشد و مي توان از مترو،‌ تراموا، اتوبوس و تاكسي استفاده نمود. با توجه به ارزان بودن مترو نسبت به ساير وسايل، واگنهاي مترو در ساعت شلوغي پر ازدحام ميگردند. ايستگاههاي مترو مسكو در زمره زيباترين ايستگاههاي مترو جهان مي باشند.

غذا در روسیه

در روسيه با توجه به وسعت و وجود فرهنگهاي مختلف تنوع غذايي زيادي وجود داردولي اساس آن بر غذاهاي روستايي با تركيبي از انواع مرغ و ماهي و قارچ و ميوه ها و عسل است.

سوپ و تاس كباب هاي روسي كه غذاي اصلي روسها بوده از گوشت و ماهي طبخ مي شوند. درکشور روسيه براي تهيه غذا و نوشيدني از مواد غيرحلال استفاده مي شود لذا مسلمانان مقيد بايد احتياط را رعايت نمايند و از هرمكاني غذا تهيه ننمايند.

ساختمان های شهر مسکو

مجتمعهاي ساختماني در مسكو به انواع گوناگون هستند كه به دورههاي مختلف تعلق دارند. تعداد زيادي از اين خانه ها بشكل قوطي كبريت ساخته شدهاند . اين نوع از خانهها در سالهاي 1950 براي اولين بار ظاهر شدند و معمولاً 9 - 8 طبقه بودند. علاوه بر ساختمانهاي مسكوني، ادارات و تئآترها، موزهها وساختمان راهآهن و غيره وجود دارند.

بزرگترین بخش از میان هزینه ماهانه شهروندان روسیه ، با ۳۱درصد، به هزینه مسکن آن تعلق دارد.

هزینه اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر از ۱۸۰۰۰تا ۴۵۰۰۰روبل متفاوت می‌باشد، آپارتمان ۳خوابه نیز از ۳۰۰۰۰تا ۹۰۰۰۰روبل تفاوت قیمت دارد.

پس از مسکن، هزینه تهیه مایحتاج با ۲۴.۷درصد بالاترین میزان هزینه‌های ماهانه شهروندان روسی می‌باشد.

هزينه ها در روسيه مانند همه ي كشور ها از شهر به شهر متفاوت هست. اما كلا نسبت به اروپاي غربي خيلي ارزان تر می باشد.

در مسكو معمولا 300 تا 500$ براي يك زندگي معمولي كافيست. البته اين بازهم به زندگي طرف بستگي دارد و ميتواند بیشتر و یا کمتر هم بشود.اما در شهرهاي ديگر
مثلا
 سنت پترزبورگ ميشود با 250$ زندگی کرد البته اگر در خوابگاه دانشگاه سكونت كرد.
در شهر هاي ديگر هزينه به نصف اين مقدارم ميتواند پايين بياد.  فقط در شهر سوچي كه شهري بسيار خوش اب و هوا است به علت توريستي بودن يک مقدار هزينه بالاست كه البته اين شهر دانشگاه های زیادی ندارد.

دیدنی های کشور روسیه

دریاچه بایکال:
دریاچه بایکال دریاچه ‌ای در جنوب سیبری در
 کشور روسیه، میان استان ایرکوتسک و بوریاتیا است . این دریاچه در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده استبایکال قدیمی‌ ترین و عمیق‌ ترین دریاچه ی آب شیرین جهان است که در روسیه قرار دارد. از آنجایی که این دریاچه خیلی قدیمی و دور افتاده‌ است، دارای جانورانی است که فقط در این دریاچه یافت می‌شود این جانوران شامل تعداد زیادی از بی‌ مهرگان، چندین گونه از ماهی‌ها و فک آب شیرین دریاچه بایکال می‌باشند.

 

دره آب فشان‌ها

دره آب فشان‌ها دره‌ای دارای آب ‌فشان‌های متعدد در شبه ‌جزیره کامچاتکا در خاور دور روسیه است. این دره تنها دشت آب‌ فشانی در اوراسیا (در کنار دشت آب‌فشانی موتنوفسکی) و دومین آب ‌فشانستان بزرگ در جهان استحوزه ی آبخیز این دره ۶کیلومتر درازا دارد و در حدود ۹۰آب‌ فشان و شمار زیادی چشمه آب گرم در این دره موجود است. دسترسی به این دره دشوار است و راه اصلی رسیدن به آن با بالگرد است. آب‌ فشان‌های این دره در سال ۱۹۴۱میلادی توسط یک دانشمند محلی به نام تاتیانا اوستینووا کشف شد

مجسمه یادبود مادر میهن روسیه

این مجسمه غول‌آسا در اواخر دهه 50 میلادی به یاد بود کشته ‌شدگان جنگ جهانی دوم ساخته شدنام این مجسمه به عنوان بلندترین تندیس یادبود در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیده‌است. زن نماد روسیه بعد از مجسمه آزادی با اختلاف 85 متر بلندترین بنای یادبود دنیاست.

 

 

تحصیل و اعزام دانشجو به روسیه

اعزام دانشجو به روسیه، تحصیل در روسیه، مهاجرت به روسیه ، تحصیل پزشکی در روسیه 

-       تحصیل در دانشگاه های معتبر روسیه نیازی به ارائه ی مدرک زبان ندارد.

-       امکان تحصیل در دانشگاه های روسیه به سه زبان انگلیسی، فرانسه و روسی

امروز مفتخریم به عنوان برترین مشاوره دهنده ی بخش حقوق بین الملل خصوصی و خوش نام ترین موسسه ی حقوقی در امر حقوق مهاجرت ایرانیان، از بین راه های مهاجرت به روسیه، مهاجرت تحصیلی به روسیه را گزینه ای مطمئن و معتبر از لحاظ استاندارد های جهانی به متقاضیان تحصیل پزشکی و تحصیل رشته های مهندسی معرفی کنیم. تحصیل در روسیه، یا بهتراست بگوییممهاجرت به روسیه از جایگاهی که فقط یک گزینه ی ساده در انتهای لیست کشور های مهاجر پذیر باشد، اکنون پس گذشت چند دوره ارائه ی ویزای تحصیلی روسیه و به لطف پیشرفت های علمی و دانشگاهی خود، وارد لیست "برترینهای مهاجرت تحصیلی" شده و به دلیل ارائه ی امکانات فوق العاده میتوان گفت به یک اریکه ی بزرگ علمی مبدل گشته و با ارائه ی راه های مختلف اخذ اقامت کشور روسیه، نگرانی های پزشکان و مهندسان، متقاضیان ویزای تحصیلی و متقاضیان تحصیل در اروپا و امریکارا به حداقل رسانده است زیرا اکنون با وجود دانشگاه های معتبر در روسیه که حتی تعداد زیادی از آنها مورد تایید ایران هم هستند، تحصیل پزشکی و مهندسی در انگلستان، تحصیل پزشکی و مهندسی در امریکا، تحصیل پزشکی و مهندسی در آلمان و تحصیل در سایر کشور ها دیگریک دغدغه ی بزرگ برای متقاضیان ویزای تحصیلی نخواهد بود.

اگر شما اقدام به تحصیل در روسیه نمایید، ابتدا تا انتهای فرایند اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی روسیه فقط کمتر از ۴ ماه طول خواهد کشید، و شما با کمترین میزان حق الوکاله به تحصیل در روسیه خواهید رسید. در مقایسه با فرایند های اخذ ویزای تحصیلیکانادا، ویزای تحصیلی امریکا، ویزای تحصیلی استرالیا، و یا کشور هایی از این قبیل، که همگی تحصیل در آنها به زبان انگلیسی میباشد و  همین پروسه برای آنها بالای ۵ ماه طول میکشد، فرایند کامل اعزام دانشجو به روسیه بسیار سریعتر اتفاق میفتد.

امروزه با گسترش علم و دانش و فناوی دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا بر این اندیشه اند که ویزای تحصیلی خود را در یکی از دانشگاههای معتبر دنیا ادامه دهند، اما انتخاب دانشگاه و کشوری که با شرایط آنها همخوانی داشته باشد و بتوانند در آن دانشگاه، بی دغدغه تحصیل کنند امر بسیار مهمیست.

 

تحصیل مهندسی در روسیه

تحصیل مهندسان در کشور روسیه، ویزای تحصیلی روسیه برای مهندسین، وکیل مهاجرت تحصیلی به روسیه

اگر متقاضی تحصیل در رشته های مهندسی هستید این امکان وجود دارد جهت تحصیل در دانشگاه های روسیه به زبان انگلیسی تحصیل نمایید. از نکات مثبتی که تحصیل در رشته های مهندسی دانشگاه های روسیه دارد میتوان به هزینه های پایین تحصیل در روسیهاشاره کرد. شما میتوانید در هررشته ای از شاخه های مهندسی که هستید با نهایتا هزینه ی ۳۵۰۰ دلار در سال یعنی حتی کمتر از ۱۵ میلیون تومان در بهترین دانشگاههای این کشور که اعتبار جهانی دارند تحصیل نمایید. حال آنکه اگر شما بخواهید تحصیل مهندسی در دانشگاه های امریکا، انگلستان یا کانادا را انتخاب نمایید میبایست حداقل سالی ۶۰ میلیون تومان هزینه ی همان تحصیل را  بدهید، یعنی تقریبا ۵ برابر!  علاوه بر آن هزینه ی زندگی شما در کشور روسیه قبل مقایسه با هزینه های زندگی در سایر کشور های مذکور نیست.

روسیه از نظر سطح دانشگاهی رتبه ی بسیار مناسبی دارد. دانشگاههای روسیه تا حدی پیش رفته اند که در تمامی رشته‌ ها نظیر علوم پایه، علوم ریاضی و فیزیک، علوم شیمی، هوا‌فضا، فنی و مهندسی، نانوتکنولوژی، علوم هنر و موسیقی واحد هایتحصیلی ارائه میدهد. جالب است بدانید دانشگاه های روسیه در بین معتبر ترین دانشگاههای دنیا جای گرفته اند و در بین رشته های مهندسی با ارائه ی رشته های تخصصی مانند هوانوردی، مهندسی هوافضا، مهندسی موشک، Airport Management،ManagementAviation، Avionicsو A&P، انتخاب روسیه را جهت ادامه ی تحصیل به یک انتخاب کاملا یونیک و حرفه ای مبدل ساخته است. برای مثال رشته هایی مثل مهندسی هوافضا و مهندسی موشک که جزو خاص ترین رشته ها هستند شاید در هر کشوری وجود نداشته باشد اما این رشته جزء برترین رشته های دانشگاههای کشور روسیه میباشد و کشور روسیه به طور تخصصی در دانشگاه های مستقل این رشته ها را ارائه میدهد و متخصصین خود را به دانشگاه ها و کشور های مهم دنیا جهت پروژه های تحقیقاتی ارسال میکند. همین نکته موجب شده تا روسیه در بین قدرتمند ترین کشور های دنیا در این زمینه قرار گیرد.

 تحصیل این رشته ها در اکثر دانشگاه های امریکا و اروپا هزینه های بسیار بالا بالغ بر سالیانه ۷۰ میلیون تومان خواهد بود. لذا خوب دقت فرمایید و بعد از تحقیق لازم اقدام کنید تا متضرر نشوید.

 

بنابراین اگر قصد تحصیل در رشته های مهندسی را دارید نیازی به پرداخت هزینه های گزاف نیست، و این نوید را به شما میدهیم که با شرایطی که در بالا به عرض رساندیم شما نیز میتوانید جهت اخذ ویزای تحصیلی روسیه در رشته های مهندسی اقدام نمایید.

تحصیل در روسیه فرصتی است برای افرادی که میخواهند با اخذ مدرک تحصیلی از بهترین دانشگاههای دنیا با مدرک تحصیلی معتبرو درعین حال با هزینه ای کمتر از داشگاههای هم رده این کشور وارد بازار کار گسترده ای از سراسر دنیا شوند.

سالانه هزاران دانشجو از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل ازدانشگاههای روسیه پذیرش تحصیلی اخذ کرده و به روسیه مهاجرتمیکنند، این امر مزایای بسیاری برای دانشجویان خارجی دارد، روسیه حدود 160 دانشگاه و مرکز آموزش عالی در بر دارد که این دانشگاهها هرساله پذیرای دانشجویان خارجی از سراسر دنیا میباشند و همچنین این دانشگاهها دارای اعتبار بالایی در سطح جهانی میباشد.

تحصیل در روسیه به صورت تمام وقت و حضوری است.  تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی امکانپذیر میباشد، در بعضی از تخصص ها مثل پزشکی و داروسازی تحصیل به زبان فرانسه و روسی هم ممکن است، افرادی که میخواهند در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی روسیه به زبان فرانسه یا انگلیسی تحصیل کنند باید مصاحبه کنند. افرادی هم که میخواهند در روسیه به زبان روسی تحصیل کنند باید 7 تا 10 ماه قبل از شروع کورس دوره زبان بگذرانند و بعد وارد دانشگاه شوند.

از سویی اگر بخواهیم در مورد سایر شرایط کلی کشور روسیه صحبتی کرده باشیم باید گفت هزینه زندگی دانشجویی درروسیه ماهیانه بین ۳۰۰تا ۵۰۰دلار است. از مزایای تحصیل و زندگی در روسیه میتوان به پایین بودن هزینه های خوابگاه و اقامت (accommodation) نسبت به دانشگاههای هم رده در سایر کشورهای دنیا اشاره کرد.

تحصیل پزشکی در روسیه

تحصیل در آکادمی پزشکی مسکو، تحصیل پزشکی در روسیه، اخذ پذیرش پزشکی در دانشگاه های مدیکال روسیه

در زمینه ی رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، از کشور روسیه میتوان به عنوان گزینه ی طلایی یاد کرد. همانطور که میدانید در عصر حاضر از بهترین گزینه ها در زمینه ی تحصیل پزشکی میتوان به تحصیل پزشکی در انگلستان، تحصیل پزشکی در آلمان، تحصیل پزشکی در امریکا، تحصیل پزشکی در کانادا و استرالیا، وتحصیل پزشکی در کشور هند اشاره کرد. اما در نظر داشته باشید جهت تحصیل در رشته های پزشکی اکثر کشورهای دنیا در ارائه ی پذیرش به دانشجویان خارجی در رشته های پزشکیمحدودیت های بسیاری را اعمال میکنند برای مثال شما اگر متقاضی تحصیل پزشکی هستید نیاز است زبان کشور مقصد را یاد گرفته و آزمون ورودی بورد پزشکی آن کشور را هم با موفقیت بگذرانید تا برای شما اخذ پذیرش پزشکی امکانپذیر باشد. همانطور که عنایت فرمودید کسب این موفقیت و نهایتا اخذ پذیرش پزشکی در دانشگاه های اروپا و امریکا امروزه از اهدافی دست نیافتنی به شمار خواهدرفت. اما با وصفی که پیش میرود اکثر متقاضیان تحصیل در شاخه های پزشکیحتما کشور روسیه وتحصیل پزشکی این کشور را در راس لیست گزینه های مورد اعتماد خود قرار خواهند داد. زیرا از هر لحاظ تحصیل پزشکی در دانشگاه های روسیه هم مقرون به صرفه بوده و هم در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه میرسد. قطعا شما نیز با ما هم عقیده اید و با احتساب هزینه های پایین تحصیل پزشکی در روسیه و امکان استفاده از امکانات فوق العاده ی خوابگاهی نیمه رایگاندانشگاههای روسیه،  توجه خاصتان به دانشگاه های این کشور معطوف خواهد شد. 

تحصیل پزشکی در روسیه در مقایسه با تحصیل پزشکی در انگلستان و تحصیل پزشکی در امریکا از هزینه های بسیار پایینی برخوردار است. اگر شما متقاضی تحصیل پزشکی در انگلستان باشید فقط برای سال اول تحصیل خود حدود ۲۰۰ میلیون تومان میبایست هزینه کنید تا در کالج های پزشکی مقدمات دروس پزشکی را آموزش ببینید، پس از اتمام دوره نیز باید آزمونی را بگذرانید تا بتوانید به عنوان پزشک فعالیت نمایید. همینطور نیاز دارید مدرک زبان IELTSارائه دهید تا پذیرش شما صادر گردد. حال آنکه جهت تحصیل پزشکی در روسیه نه معدل شما تعیین کننده میباشد و نه نیازی به ارائه ی مدرک زبان است.

اگر متقاضی تحصیل در دندانپزشکی و یا تحصیل دارو سازی هستید نیز ما تحصیل در روسیه را به شما پیشنهاد میکنیم، شما میتوانید ابتدا جهت گذراندن دوره های زبان وارد کشور روسیه شده و سپس در رشته هایی چون دندانپزشکی، داروسازی و پزشکی عمومیتحصیل نمایید. جهت اقدامات اولیه برای اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه های روسیه نیاز است پس از اخذ مشاوره ی اولیه اقدام به عقد قرارداد نمایید و مدارکی چون کارت شناسایی و پاسپورت، به همراه یک رزومه ی کامل از خود ارائه فرمایید تا کارشناسان ما اوامر شما را در کمترین زمان ممکن انجام دهند.

تعداد بازدید از صفحات: 582565
تعداد بازدیدکنندگان: 456469
تعداد بازديد ديروز: 255
تعداد بازدیدکنندگان روی خط: 6