This is also a question of the old, the belt replica watches and steel which good? In replica watches uk fact, they each have advantages and disadvantages. To say the advantages of steel, there are two main rolex replica uk points. First, strong and durable, easy rolex replica maintenance; two temperament tough, more men.
امروز  پنج شنبه  1398/11/3
کانادا
toronto_city_in_canada.jpg

CANADA.JPG

درباره و هزینه های زندگی در کانادا

(مهاجرت به کانادا، هزینه های زندگی در کانادا، در باره ی کانادا)

کانادا کشوری در آمریکای شمالیاست که از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده‌است. کانادا در شمال قاره یآمریکای شمالیقرار دارد و از اقیانوس اطلستا اقیانوس آرامو از شمال تا اقیانوس منجمد شمالیگسترده است. کانادا با مساحت ۹٫۹۸میلیون کیلومتر مربع، دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت و چهارمین کشورپهناور جهان از نظر مساحت خشکیاست. مرز مشترک کانادا با ایالات متحده، بلندترین مرز زمینیدر جهان است.

کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد. آب و هوای آن سرد و در بیشتر نقاط قطبی است. البته آب و هوا در بخش جنوب غربی، جایی که شهر ونکووردر آن قرار دارد، معتدل است آبشار نیاگارا، پهناورترین آبشار جهان هم در این کشور قرار داردپایتخت سیاسی کاناداشهر اتاوااست، محلی که در آن مجلسفدرال کشور و خانهی فرماندار کل قرار دارد.

ایرانیان کاناداجمعیت کوچک اما قابل توجهی از این کشور را تشکیل می‌دهند.  بنابر آخرین محاسبات غیر رسمی، ۴۱۰٫۰۰۰نفر در کانادا خود را ایرانی یا منشعب از ایرانیان می‌دانند.

بیش از یک میلیون مسلماناز قومیت‌های گوناگون که عمدتاً مهاجر هستند، در کانادا زندگی می‌کنندمحل اقامت مسلمانان این کشور به ترتیب تراکم جمعیت آنان، عبارت است از شهرهای تورنتو، مونترآل، ونکوور، اتاوا، وندزورو برخی شهرهای دیگر مانند هالی فکس، کیچنر، واترلو، ادمنتونو وینی پگمجموع مراکز اسلامی و مساجد موجود در کانادا، بالغ بر سیصد و شصت مسجد و سازمان اسلامی است.

درحالی که کانادا۱۴۶سالگی تولد خود را جشن می‌گیرد، دلائل بسیاری وجود دارد که نشان می دهد، این کشور در خیلی از موارد، از ورزش گرفته تا سیاست و سرگرمی، از کشور همسایه خود، بهتر عمل کرده و پیشی گرفته است.رتبه بالا کانادا از آن جهت است که این کشور در میان 10 کشور، در راس کشورهای بزرگ و بالاتر از میانگین کلی در میان 36 کشور پیشرفته مورد مطالعه، می باشد.

کیفیت و شاخص های بالای زندگی

کانادا با تولید ناخالص داخلیآسمی در حدود ۱/۷۹ تریلیوندلار در رده یازدهم بزرگترین اقتصادهای جهان در سال ۲۰۱۵قرار گرفت. کانادا یکی از کشورهای عضو گروه هشتو سازمان همکاری اقتصادی و توسعهمی‌باشد. این کشور دارای منابع معدنی غنی، صنایع پیشرفته همچون خودروسازی، صنایع شیمیاییو نفت، صنایع غذایی، چوبو کاغذ، صنایع معدنیو فلزی و شیلات و محصولات فراوان کشاورزی از جمله گندم، دانه‌های روغنی، میوه، سبزیجاتو توتوناست.

این کشور از نظر صنعت و فناوری، کشوری پیشرفته است که سیستم اقتصادی آن به شدت به خصوص در بخش بازرگانی و داد و ستد به ایالات متّحده وابسته است، به نحوی که باعث شده این کشور رابطه ی اقتصادی پیچیده و بلند مدتی را با این کشور داشته باشد - وابستگی این کشور به بخش منابع طبیعی گرانبهایش نیز بسیار زیاد می‌باشد.

در حال حاضر کانادا در میان کشور های مهاجر پذیر به دلایل زیر شرایط بهتری را دارا است:

·       هزینه های اقدام برای مهاجرت کمتر است

·       بیمه درمان رایگان

·       سیاست ازاد

·       ازادی های فردی

·       جامعه چند فرهنگی

·       فصول مختلف و آب و هوای متغیر

·       تحصیل رایگان یا کم هزینه تر

·       شرایط برای زندگی افراد متاهل و دارای فرزند

انواع ملک در کانادا به شرح زیر است:

کاندومنیوم(Condominium) :

نوعی آپارتمان ، معمولا در شهر یا تفریح گاهی واقع است که ساختمان در ان گران قیمت و کمیاب می باشد. ممکن است تعداد طبقات آن نسبتا کم باشد.مثلا چهار طبقه که این نوع اکثرا در شهرهای کوچک یا حومه شهرهای دیده می شود ، یا ممکن است بصورت آسمانخراش باشد که معمولا در مرکز شهرهای بزرگ چنین می باشد.

خانه شهری(Townhouse) :

خانه ای به سبک منزل تراس دار در دو طبقه یا بیشتر ( گاهی خانه Split-level نیز نامیده می شود ) که هر خانه یک ورودی مستقل و اغلب یک گاراژ داخلی دارد. خانه های شهری گاهی قسمتی از یک مجموعه کاندومینیوم مانند می باشند.

دوبلکس : یک ساختمان که به دو خانه جدا با ورودی های مستقل تقسیم شده است که یا پهلو به پهلوی یکدیگر قرار دارند ( در انگلستان Semi- detached خوانده میشود. ) یا یکی در طبقه پائین و دیگری در طبقه بالاست.
قیمت ملک از منطقه ای به منطقه دیگر بسیار متغییر است. خانه ای به مساحت ۱۵۰۰فوت مربع (۱۳۹متر مربع) در ونکوور تقریبا ۳۰۰هزار دلار ، در اتاوا ۱۵۰هزار دلار ، در مونترال ۱۳۰,۰۰۰دلار و در وینیپگ ۱۰۰,۰۰۰دلار است ، در حالیکه در شهرهای کوچک و مناطق روستایی همان خانه را می توان با ۶۰تا ۷۰هزار دلار خرید و از آن استفاده کرد.

تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا

 

امروزه باتوجه به گسترش حوزه علم ودانش دانشجویان بسیاری از سرتاسر جهان کوشش میکنند بلکه از یکی از دانشگاههای معتبر دنیا پذیرش تحصیلی گرفته و ادامه تحصیلشان را در این دانشگاهها بگذرانند.از این بین کشور کانادا یکی از کشورهایی است که بیشترین متقاضی را داشته و از دلایل آن هم اعتبار این دانشگاهها، سطح بالای رفاه اجتماعی کشور کانادا و همچنین امنیت بالای این کشور و مزایای بسیار زیادی که برای دانشجویان خارجی در نظر دارد میتوان برشمرد.کاناداهر ساله بیش از 130000 دانشجو از کشورهای مختلف برای تحصیل را میپذیرد. کانادا با ارائه بیش از 10000 رشته تحصیلی در بیش از 100 مرکز آموزشی یکی از مقاصد مهم تحصیلی است. برخی از این دانشگاهها حتی در بین 100 دانشگاه برتر دنیا هستند.

برای تحصیل در کانادا داشتن مدرک زبان آیلتس الزامی است و همچنین برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای ممتاز کاناداشرایطی مانند معدل بالا و فارغ التحصیل شدن از دانشگاه معتبر در کشور مبدا الزامی میباشد. نکته حائز اهمیت در اینجا اینست که تمام دانشجویانی که قصد تحصیل در کانادا را برای مدت بیش از 6 ماه دارند باید اجازه تحصیل داشته باشند. دانشجویانی که اجازه تحصیل داشته باشند می توانند به صورت پاره وقت کار کنند و درصورتیکه بخواهند پس از پایانتحصیل برای مقاطع دیگر ادامه تحصیل دهند از داخل خود کانادا اقدام نمایند.

تحصیل در مقطع لیسانس

افراد بسیار زیادی از ایران و سایر کشورهای جهان مایلند که از همان ابتدا در دانشگاههای معتبر دنیا تحصیلشان را شروع کنند، از بین این دانشگاهها همیشه دانشگاههای کانادا جزء دانشگاههای محبوب میباشد زیرا مدارک تحصیلی در مقطع لیسانس در بیشتر دانشگاه های کانادا و آمریکا مورد تایید سایر کشورها می باشند. شرایط اخذ پذیرش و سیستم آموزشی در دانشگاه ها در آمریکا و کانادا بسیار به هم نزدیک می باشد. متقاضیان برای تحصیل در مقطع لیسانس باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با حداقل معدل 14 یا بالاتر داشته باشند. برای پذیرش در برخی از رشته ها مثلMechanical Engineerin حداقل معدل باید بالای 15 باشد.همچنین برای پذیرش از دانشگاه های ممتاز حداقل معدل بالای 15 ضروریست همچنین داشتن مدرک زبان آیلس حداقل 6 ضروریست. هزینه تحصیل در دوره لیسانس در دانشگاه های کانادا بین 14 هزار دلار تا 18 هزار دلار در سال است که میزان دقیق آن بستگی به استان محل تحصیل و دانشگاه دارد.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس

برای تحصیلات تکمیلی،دولت کانادا دارای معتبرترین دانشگاههای دنیا میباشد،دانشجویان بسیار زیادی از سرتاسر دنیا آرزوی تحصیل در دانشگاههای معتبر کانادا را در سر میپرورانند. برای اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا هر دانشجویی که معدل بالاتر داشته باشد و در دانشگاه معتبرتری تحصیل کرده باشد شانس بیشتری برای گرفتن پذیرش را دارد. امکان اخذ بورسیه های تحصیلی در دانشگاههای کانادا برای مقاطع فوق لیسانس و بالاتر امکان پذیر میباشد که این امر وابسته به رزومه شخص دانشجوی متقاضی است. برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای کانادا چه بصورت بورسیه و چه بصورت پذیرش عادی داشتن نمره آیلتس 6.5 الزامی است. برای رشته های مدیریت مدرک GMAT  و برای رشته های مهندسی مدرکGREالزامی میباشد.

تحصیل در مقطع دکتری

 اغلب دانشجویان ایرانی که برای ادامه تحصیلشان در مقطع دکتری قصد عزیمت به کشورهای خارجی را دارند کشور کانادارا برای ادامه تحصیلشان انتخاب میکنند، این امر میتواند دلایل متفاوتی داشته باشد از قبیل: دانشگاههای معتبر این کشور ، امکان گرفتن بورسیه های تحصیلی و همچنین شرایط کلی کشور کانادا که برای اخذ اقامت و زندگی یکی از رویایی ترین کشورهای دنیاست. همچنین قانون جدیدی که در کانادا وضع گردیده میتواند دلیل محکمی برای انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری باشد، قانونی که ذکر گردید حکایت از این امر دارد که سالانه حدود1000 نفر از افرادی که در مقطع دکتری در کانادا مشغول به تحصیل هستند اقامت دائم کانادا را اخذ میکنند، این افراد به عنوان نیروی Skilled workeجذب دولت کانادا میشوند.برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری در کانادا داشتن نمره آیلس حداقل 7 الزامی میباشد.  

هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا بسته به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی و همچنین استان محل تحصیل متفاوت است همچنین هزینه دانشگاهها و کالج های خصوصی معمولا بیشتر از کالج ها و دانشگاههای دولتی است .هزینه تحصیل در کانادا بستگی به استان محل تحصیل دارد. هزینه تحصیل در استان اونتاریو معمولا بالاتر از سایر استان هاست و هزینه تحصیل در کبک کمتر از استان های دیگر کانادا می باشد اما به طور متوسط این هزینه از14 هزار دلار در سال تا 22 هزار دلار در سال متفاوت است البته بعضی از رشته ها حتی به 50 هزار دلار در سال هم میرسد.همچنین برای اکثر دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارند سوالات مختلفی مطرح می شود که در این قسمت ، نکاتی مرتبط با  اجاره خانه و سایر هزینه های زندگی توضیح داده میشود. یک مهاجر که به کانادا مهاجرت کرده، بایستی تلاش فراوان و جدی (گاهی بیش از شش ماه) داشته باشد تا در رشته تخصصی مورد علاقه اش، کار پیدا کند در این رابطه دانستن زبان انگلیسی و همچنین زبان فرانسه برای استان کبک نکته ایست که اهمیت بسیار بالایی دارد. لذا دانستن هزینه ها برای برنامه ریزی زندگی می تواند مفید باشد. هزینه زندگی هم نیز در ایالت های مختلف کانادا متفاوت است،هزینه ها، بستگی به مکان زندگی و شیوه خرج کردن شما دارد و همانطور که در بالا اشاره ای در این رابطه شد در استانهای مختلف هزینه های زندگی متفاوت میباشدولی حداقل ماهی 1000 دلار را برای یک زندگی معمولی رو به بالا یکنفره باید در نظر گرفت.

 
تعداد بازدید از صفحات: 582567
تعداد بازدیدکنندگان: 456471
تعداد بازديد ديروز: 255
تعداد بازدیدکنندگان روی خط: 8