This is also a question of the old, the belt replica watches and steel which good? In replica watches uk fact, they each have advantages and disadvantages. To say the advantages of steel, there are two main rolex replica uk points. First, strong and durable, easy rolex replica maintenance; two temperament tough, more men.
امروز  پنج شنبه  1398/11/3
اتريش
austria_hallstatt- اتریش.jpg

AUSTRIA.JPG

درباره و هزینه های زندگی دراتریش

کشور اتریش نهفته در قلب مرکزی اروپا با داشتن مرز مشترک با 8 کشور یکی از بیشترین مرز مشترک را در بین کشورهای اروپایی دارا است. کشور اتریش دارای مساحتی در حدود 84000 کیلو متر مربع است. کشور اتریش کمی بزرگتر از اسکاتلند و کوچکتر از پرتقال است. باد غالب در کشور اتریش از طرف غرب و شمال غربی است.

کشور اتریش دارای برف وباران به حد کافی در هر سال است و تغییر درجه ی حرارت در کشور اتریش به تدریج از غرب به شرق محسوس است و در قسمت کوهستانی دارای آب و هوای خاص مناطق کوهستانی است. کشور اتریش دارای زمستان های بسیار سرد است که هوا ممکن است به 30 درجه زیر صفر برسد. کشور اتریش دارای 8350000 نفر در هر 99.5 کیلومتر مربع است. اتریش دارای کمترین جمعیت در بین کشور های اروپایی است.نیمی از مردم در شهرستان ها زندگی می کنند و تقریبا 20 در صد آن ها در وین.

دیگر شهرستان های عمده ی کشور اتریش کشور اتریش  عبارتند از:

لینز،گراتس،سالزبورگ،اینسبروک. 98درصد جمعیت کشور اتریش زبان آلمانی را به عنوان زبان رسمی خود انتخاب کرده اند. کشور اتریش دارای شش گروه قومی است که در کشور اتریش به رسمیت شناخته شده اند.بر اساس قوانین کشور اتریش هر فرد جوان از سن چهارده سالگی به بعد می تواند آزادانه دین ومذهب خود را انتخاب کند . در حال حاضر 74 درصد از کشور اتریش کاتولیک هستند و 8 درصد پروتستان .از سال 1918 به بعد کشور اتریش از امپراتوری به جمهوری تغییر رژیم داد.

کشور اتریش از لحاظ جغرافیایی و سیاسی به 9 استان توسط اداره ی دموکراسی پارلمانی تقسیم شده است. پارلمان فدرال کشور اتریش متشکل از 2 واحد است:

·        شورای ملی که در آن در حال حاضر پنج حذب: سوسیالیست،حذب مردم،حذب آزادی،سبزها،اتحاد برای آینده،این اعضا توسط مردم به مدت چهار سال انتخاب می شوند.

·        شورای فدرال که اعضای آن توسط افراد یا ارکان های بی طرف توسط قانون بی طرفی که از سال 1956 از طرف کشور اتریش ملزم به بی طرفی است انتخاب می شوند.

کشور اتریش در یک ژانویه ی 1995  با برگذاری رفراندوم بین مردم به اتحادیه ی اروپا پیوست. 

هزینه تحصیل در اتریش بسته به نوع دانشگاه متفاوت می باشد ما در اتریش سه گروه دانشگاه داریم:

دانشگاه های دولتی اتریش,دانشگاههای خصوصی اتریش و دانشگاه های علمی کاربردی

بیشتر متقاضیانی که از ایران و سایر کشورها اقدام می کنند قصد تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش را دارند چرا که این دانشگاه ها از نظر سطح علمی بالاتر از سایر دانشگاه های اتریش می باشند و در ضمن تحصیلات تقریبا رایگان می باشد.

سیاست دانشگاه های دولتی اتریش مبنی بر فراهم آوردن شرایطی جهت تحصیلات رایگان می باشد و شهریه دانشگاه های بین ۶۰۰تا ۷۶۰یورو ترمی برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد .

هزینه زندگی بسته به سبک زندگی افراد و شهری که در آن اقامت دارند متقاوت می باشد اما بطور متوسط ماهیانه بین ۶۰۰تا ۸۰۰یورو هزینه زندگی دانشجویی در اتریش می باشد البته دانشجویان بین ۱۰تا۲۰ساعت در هفته اجازه کار دانشجویی دارند بطور متوسط ماهیانه بین ۲۵۰تا ۴۰۰یورو هزینه خوابگاه یا مسکن میباشد ماهیانه بین ۳۰تا ۵۰یورو هزینه رفت و آمد می باشد ۳۰یورو در ماه هزینه بیمه دانشجویی و بین۲۰۰تا ۳۰۰یورو هزینه خورد و خوراک می باشد در ماه باید بطور متوسط ۱۰۰تا ۱۵۰ یورو برای هزینه های متفرقه مانند کتاب،تفریحات و... در نظر گرفته شود.

 اگرقصد حساب کردن مسائل مالی را در یک ماه داشته باشیم هزینه ها بدین شرح است:

بیمه ی دانشجویی ۵۰ یورو

خورد و خوراک تقریباً ۱۵۰ یورو

خوابگاه هم تقریباً ۳۰۰ یورو

حال اگر فردی قصد داشته باشد خانه ای را اجاره کند برای یک خانه ی 50 متری تقریباً 500 یورو باید پرداخت کند و برای خرید ملک در اتریش برای هر متر تقریباً باید 2000 تا 2500یوروپرداخت کرد.

تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش

 عصر حاضر دانشجویان بسیاری در سراسر دنیا تمایل به تحصیل رایگان در دانشگاه های معتبر اروپا دارند. شرایط تحصیل در اتریش در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس بسیار مطلوب بوده و رایگان میباشد. متقاضیان تحصیل در اتریش در مقطع دکتری میتوانند حقوق نیز دریافت کنند. از آنجایی که جهت تحصیل در دانشگاه های معتبر معمولا دانشجویان متحمل شهریه های بالا میشوند، متقاضیان کمک هزینه های تحصیلی بسیار زیادند اما اکثرا مشاهده میکنیم این کمک هزینه ها یا به اصطلاح همان fund به اقل افراد تعلق میگیرد. لذا اهمیت تحصیل در اتریش با بهره گیری از امکانات عالی دانشگاه هایی که جزء یکصد دانشگاه اول هستندمانند دانشگاه مرکزی وین و یا دانشگاه تکنیک وین بالا رفته و با توجه به رایگان بودن تحصیل، مورد توجه قرار میگیرد. اگر خواهان تحصیل در کشور اتریش به طور رایگان میباشید جهت عدم اتلاف وقت و تسریع در امر مهاجرتتان، با مشاوراین ما تماس حاصل نمایید.

زبان رایج و رسمی کشوراتریش، آلمانی می باشد و جهت تحصیل در اتریش در اغلب مواقع باید زبان آلمانی بدانید.البته افرادی که تمایل به تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی دارند میتوانند درمقاطع فوق لیسانس و دکترای رشته‌های مشخصی به زبان انگلیسی تحصیل کنند. در صورت تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی، نیاز به ارائه ی مدرک زبان انگلیسی میباشد و در غیر این صورت نیازی به ارائه ی مدرک زبان اصلا نیست. تحصیل در اتریش این امکان را به متقاضیان میدهد تا بدون نیاز به ارائه ی مدارک زبان انگلیسی و یا آلمانی در دانشگاه پذیرش شوند.

اگر شما  در ایران دانشجوی دانشگاه های آزاد یا سراسری هستید و یا از این دانشگاه ها فارغ التحصیل شده اید نیز میتوانید جهت تحصیل رایگان در اروپا از دانشگاه های اتریش پذیرش بگیرید.تحصیل در اتریشهنوز تقریبا رایگان میباشد. اما فرصت ثبت نام جهت تحصیل رایگان در کشور اتریش بر اساس قواعد اخیر اتحادیه رو به اتمام است، لذا به اطلاع میرسانیم هرچه سریعتر اقدام نمایید.

در حال حاضرجهت تحصيل در اتريش، شهریه ی دانشگاه  برای دانشجويان خارجی نظیر مهاجران ایرانی حدودا ترمی 380 يورو می باشد،یعنی کمتر از ۲ میلیون تومان.

دریافت پذيرش جهت تحصيل در دانشگاه های اتريش، شرط دریافت ويزا از سوی دولت اتريش است. برای اخذ پذيرش تحصیلی دانشگاه های اتريش در هر رشته ای، داوطلب میبایست دانشجوی همان رشته در کشور خود باشد. اخذ نامه ی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و نامه ی عدم منع تحصیل برای فارغ التحصیلان، جهت تحصیل در کشور اتریش الزامیست.

جهت تحصیل در اتریش، ديپلم دبیرستان به تنهايی قابل قبول دانشگاه های آن نيست و قبولی در کنکور دانشگاه (سراسری یا دانشگاه آزاد) در رشته و مقطع مورد نظر، پیش شرط درخواست پذیرش از اتریش می باشد. توجه داشته باشید اگر دانشجوی مقطع لیسانس هستید و حداقل ۳ ترم از دانشگاه را پاس کرده اید نیز میتوانید با گرفتن نامه ی اشتغال به تحصیل، جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش و تحصیل در اتریش اقدام نمایید.

دانشجويانی که دردانشگاه های داخل کشور به تحصيل مشغول می باشند و یا بوده اند، بايستی گواهی صادره از دانشگاه و ریزنمرات مهر وموم شده ی خود را ارائه دهند. در اين گواهی بايد منعکس باشد که شخص متقاضی از ادامه تحصیل منع نشده است. لازم به ذکر است که اصل مدارک جهت اخذ پذیرش و تحصیل در اتریش مورد نیاز است.

 دانشکده های هنرهای عالی، و دانشگاه ها در برخی از رشته ها (مانند پزشکی، داروسازی، اقتصاد و روانشناسی) امتحان ورودی - شامل امتحان کتبی و مصاحبه حضوری - نيز برگزار می کنند. برای تحصیل در اتریشباید در این امتحان ورودی شخصا شرکت نمایید.

فرصت درخواست پذیرش دانشگاه جهت تحصیل در اتریش برای ترم تابستانی تا اول فوريه یا آخر ژانویه و برای ترم زمستانی تا اول سپتامبر یا آخر آگوست می باشد. يعنی مراکز مرتبط بايد مدارک شخص را تا زمانهای نامبرده دريافت کرده باشند. لازم به ذکر است در صورتی که خواهان تحصیل در اتریش به شکل تحصیل رایگان هستید، نیاز است هرچه سریعتر اقدام فرمایید تا تغییر قواعد و قوانین دانشگاه یا کشور ها مانع راه شما نباشند.

دانشجويان خارجی بايد پس از ثبت نام در دانشگاه های اتریش جهت فراگیری زبان آلمانی و در اغلب موارد در صورت کم  بودن نمرات چهار سال دبیرستان در دروس اصلی و مرتبط با رشته تحصیلی انتخاب شده، برای این دروس، يک دوره يک ساله تا دوساله ی پيش دانشگاهی (Vorstudienlehrgang) را بگذرانند.

دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه های سراسری بالاترین امتیاز را جهت تحصیل در اتریش دارند.

 

شایان بیان است رنکینگ دانشگاه  Universität Wien در بین 12000 دانشگاه برتر دنیا 69 و در بین 100دانشگاه برتر اروپا 9 است .

و نیز دانشگاه   Technische Universität Wien در بین 12000 دانشگاه برتر دنیا 150  و در بین 100دانشگاه برتر اروپا 35 است.

 
تعداد بازدید از صفحات: 582569
تعداد بازدیدکنندگان: 456473
تعداد بازديد ديروز: 255
تعداد بازدیدکنندگان روی خط: 10