This is also a question of the old, the belt replica watches and steel which good? In replica watches uk fact, they each have advantages and disadvantages. To say the advantages of steel, there are two main rolex replica uk points. First, strong and durable, easy rolex replica maintenance; two temperament tough, more men.
امروز  پنج شنبه  1398/11/3
ارمنستان
مام_ارمنستان.jpg

ARMENIA.JPG

درباره و هزینه های زندگی درارمنستان

ارمنستان با نام رسمی جمهوری ارمنستان( هایاستانی هانراپِتوتیون) کشوری در قفقازجنوبی به پایتختی ایروان است.

نام بومی این کشور در زبان ارمنی هایک می‌باشد که در سده‌های میانه با افزودن پسوند فارسیستان به معنای سرزمین به هایاستان تغییر یافت. این نام به طور سنتی از نام هایک، بنیان‌گذار افسانه‌ای ملت ارمنی و نتیجهٔ نتیجهٔ نوح پیامبر، گرفته شده است که بر اساس نوشتهٔموسی خورنی، تاریخ‌نویس ارمنی، در سال ۲۴۹۲قبل از میلاد بل پادشاه بابلرا شکست داد و ملت ارمنی را در منطقهٔآراراتبنیان گذاشت.

زبان ارمنی، زبان رسمی کشور ارمنستان است.

ارمنستان مدتهای زیادی جزئی از ایرانبوده است و فرهنگ آن از ایرانتاثیر زیادی پذیرفته است. پس از سرنگونی پادشاهی ارمنستان در سال ۴۲۸میلادی، این منطقه از نو بخشی از ایران شد. در دورانی از حکومت ایران، بخش مرکزی ارمنستان کنونی جزئی از خانات ایروانبود.در دوران صفویهارمنستان شاهد رقابت و جنگ‌های دو امپراتوری صفویه و عثمانیبود و ایروان چندین بار به تصرف قوای عثمانی درآمد. بر اساس پیمان زهابدر سال ۱۶۳۹میلادی ارمنستان شرقی که شامل ایروان هم می‌شد تحت نفوذ صفویه و ارمنستان غربی (مناطق شمال شرقی ترکیه امروزی به مرکزیت شهرهای ارزروم، سیواسو وانتحت تصرف عثمانی در آمد. در جنگ‌های ایران قاجاری و روسیه تزاریبر سر قفقازمنطقه سیونیکواقع در جنوب ارمنستان کنونی به تصرف روسیه درآمد و بر اساس پیمان گلستانایران ادعای خود در باب گرجستان که بخش شمالی ارمنستان فعلی را در اختیار داشت، پس گرفت. در دور دوم جنگهای ایران و روسیه تزاریدر سال ۱۲۰۶هجری خورشیدی(۱۸۲۷میلادی) که زمان فتحعلی شاهق اجاررخ داد، سپاه ایران به فرماندهی عباس میرزااز ارتش روسیه به فرماندهی پاسکویچشکست خورد. سپس در پی پیمان نامه ترکمانچای، ارمنستان رسما از ایران جدا شد و به خاک روسیه پیوست.در گذشته مرکز اصلی جمعیتی ارمنی‌ها در شرق ترکیه کنونی به ویژه در نواحی اطراف دریاچه وانبود، که پاکسازی قومی ارامنه در سال‌های ۱۹۱۵و ۱۹۱۶توسط حکومت ترک‌های جوان ترکیه موجب شد تا صدها هزار آواره ارمنی وارد ارمنستان شرقی (ارمنستان کنونی) شوند. در طی نسل‌کشی ارامنهبیش از یک میلیون و هفتصدهزار ارمنی جان باختند و در حدود دو میلیون نفر دیگر مجبور به ترک سرزمین مادری خود شدند.از سال ۱۹۲۰تا زمان فروپاشی شوروی، ارمنستان تحت عنوان جمهوری سوسیالیستی ارمنستان شوروی، یکی از ۱۵جمهوری تشکیل‌دهندهٔ اتحاد جماهیر شوروی بود.

ارمنستان در شهریور۱۳۷۰از اتحاد جماهیر شورویاستقلال یافتپاکستانتنها کشوری است که این کشور را بدلیل اشغال اراضی جمهوری آذربایجان به رسمیت نشناخته‌است..ارمنستان روابط گرمی با ایران دارد. بسته بودن مرزهای این کشور با جمهوری آذربایجان و ترکیه و بی‌طرفی ایران در جنگ قره باغاز دلایل توسعه روابط دو کشور است..

تحصیل و اعزام دانشجو به ارمنستان

ارمنستان عالی ترین محیط جهت  ادامه تحصيل در مقاطع کارشناسي، کارشناسي ارشد،دکترا ودکتراي تخصصي که بدون نیاز به کنکور و پيش دانشگاهي و بدون نياز به مدرک زبان ميباشد. تحصیل در ارمنستان ویژگی هایی دارد که اشخاص بسیاری با توجه به این ویژگی ها این کشور را برای تحصیل انتخاب می نمایند ویژگی هایی که می توان نام برد به شرح زیر می باشد:

1-  تحصیل به زبان انگليسي میباشد.

2- کشوری ارزان و دارای امنیت میباشد.

3- فرهنگ بين دو کشور مشابه و به هم نزدیک میباشد.

4- امکان رفت و آمد آسان به ايران

5- داشتن مرز زميني و هوايي با ايران و حرکت روزانه يک تا دو اتوبوس بين دو کشور

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ارمنستان:

دانشگاه کشاورزی (کارشناسی ارشد ودکترا)
 آکادمی هنرهای زیبا(رشته های هنری) تا مقطع دکترا و به زبان ارمنی
 آکادمی ملی علوم (دکترا)در مقطع ارشد فعلا بیولوژی سلولی با گرایش بیوتکنولوژی ارائه می شود.
 
دانشگاه معماری وشهرسازی (تا مقطع ارشد مورد تایید است)
 کنسرواتور(رشته های موسیقی وهنر) (تا مقطع ارشد مورد تایید است) به زبان ارمنی
-6 دانشگاه زبان شناسی(رشته های علوم انسانی) (تا مقطع ارشد مورد تایید است)
-7 آکادمی آموزشی منطقه اروپایی(تا مقطع ارشد مورد تایید است)(موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

هزينه های دانشگاه های ارمنستان:

هزينه کالج زبان (زيرو کورس) مهندسي ها بين 1900 تا2300 و مهندسي عمران و معماري حدود 2000تا2500 دلار در سال است.(موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی) بدین دلیل که دوره پزشکي،دندان پزشکي و داروسازي حدود2500دلار در سال است.

هزينه در رشته پزشکي 4000و دندان پزشکي4500تا5000دلار در سال ودارو سازي 3000تا3500دلار در سال است.

دوره تخصص پزشکي (انگليسي يا روسي)5000 تا 6000دلار درسال.

دوره فوق ليسانس 2000تا2500دلار درسال.

هزينه دوره دکترا در سایر رشته ها به جزء پزشکی 2500تا 4000دلار درسال است.

دوره ليسانس حدود 1500تا2000 دلار در سال.

 شایان ذکر است است که اين هزينه ها با توجه به دانشگاهها متفاوت مي باشد.

هزینه های زندگی در ارمنستان:

هزینه خوردوخوراک :ماهیانه 150 تا 200 دلار
هزینه ی خوابگاه: ماهیانه حداقل 90دلار
اجاره ی مسکن(آپارتمان) 2 تا 3 نفره(باامکانات) :ماهیانه 250تا 350 دلار

در نتیجه با ماهیانه مبلغ 500 دلار میتوان در ارمنستان زندگی کرد.

 

تعداد بازدید از صفحات: 582570
تعداد بازدیدکنندگان: 456474
تعداد بازديد ديروز: 255
تعداد بازدیدکنندگان روی خط: 11