This is also a question of the old, the belt replica watches and steel which good? In replica watches uk fact, they each have advantages and disadvantages. To say the advantages of steel, there are two main rolex replica uk points. First, strong and durable, easy rolex replica maintenance; two temperament tough, more men.
امروز  چهار شنبه  1398/11/2
استراليا
aus.jpg

AUSTRALIA.JPG

درباره و هزینه های زندگی دراسترالیا

استرالیا ششمین کشور بزرگ دنیا پس از روسیه٬کانادا٬چین٬ایالات متحده و برزیل است با وجود اين جمعیت استرالیا زیاد نیست و حدود 22 میلیون نفر می باشد.

استرالیا نواحی بسیار حاصل خیزی داردو بيش از 75 درصد توليدات کشاورزِي و دامي استرالیا به تمامي دنيا صادر می شود. استراليا جزو کشورهاي پيشرفته صنعتي دنيا محسوب مي شود.

استرالیا دارای تنوع شکل های مختلف زندگی است که در هیچ جای دنیا دیده نمی شود. بزرگ ترین جاذبه برای مهاجرت به استرالیا برای بسیاری، آب و هوای معتدل و شیوه ی زندگی در این کشور است. استرالیا متشکل از مردم بومی و مهاجرین از کشورهای مختلف دنیا می باشد. مردان استراليايي كه طي سالهاي اخير به دنيا آمده اند مي توانند به متوسط عمر 77 سال اميدوار باشند. اميد زندگي براي زن ها 82 سال مي باشد. استراليا ازلحاظ اميد به زندگي، پنجمين كشور جهان است. استراليا براي سال های متمادي، مهاجران را با هر مليتي و از هركجاي جهان به خود جذب نموده است و بر انتخاب افرادي تاكيد دارد كه توانايي هايشان بتواند نقشي در توسعه استراليا داشته باشد. اگرچه مهاجرت به استرالیا در سالهای نه چندان دور کار چندان دشواری نبود، اما افزایش تقاضای فاحش برای مهاجرت به استرالیا در سالهای اخیر، مهاجرت به این کشور را سخت تر کرده است. برای مهاجرت کاری به استرالیا باید ابتدا مطمئن شوید که حرفه خود را در لیست مشاغل مورد نیاز این کشور میابید.

هزینه های زندگی در کشور استرالیا :

استرالیا کشوری است که از مجموعه کشورهای مشترک المنافع تشکلیل شده و دارای حکومت پادشاهی مشروطه میباشد . بالاترین مقام سلطنتی بریتانیای کبیریعنی ملکه الیزابت دومملکه این کشور نیز به حساب می‌آید. جانشین ملکه در این کشور فرماندار کل استرالیااست که وی نیز به نوبه خود فرمانداران ایالت های این کشور را تعیین می‌کند. هرچند فرماندار کل بر طبق قانون اساسی، از اختیارات فراوانی برخوردار است اما در عمل شخص اجرایی اول در استرالیا نخست وزیراست که طی یک فرایند دموکراتیک انتخاب می‌شود و دولت را تشکیلمی‌دهد.

کیفیت زندگی ساکنین استرالیا بعنوان بهترین نوع زندگی در دنیا تعیین گردیده استو به همین دلیل معمولا هزینه زندگی در این کشور جز کشورهایی میباشد که هزینه بالایی دارند . البته برای کسانی که در استرالیا کار میکنند این مسئله زیاد محسوس نمیباشد چون درآمد نیز به نسبت سایر کشورها بالاتر میباشد، ولی برای دانشجویان این مسئله مهمی میباشد به خصوص در ابتدای ورود به کشور استرالیا که هنوز شغلی نیز ندارند.

نرخ بیکاری در این کشور حدود 5.1بوده در حالیکه این عدد در آمریکا 9.8 % و در ایران 14.6 % می باشدمحیطهای تمیز و سرسبز ، دانشگاههای تراز اول دنیا با شرایط آسان برای ورود ٬دسترسی به انواع مواد غذایی منحصر به فرد با کیفیت بالا ، دسترسی به خدمات درمانی رایگان و بسیاری نکات مثبت دیگر این کشور را به یک محیط جذاب برای زندگی و هدف اول مهاجرین تبدیل کرده است. طی آمار سازمان ملل که هر ساله منتشر می شود ، شهرهای ملبورن ، پرت ، آدلاید و سیدنی جزو 10 شهر برتر دنیا برای زندگی معرفی شده اند.

هزینه های زندگی در استرالیا :

 بطور کلی هزينه ها از يك ايالت به ايالت ديگر و حتی در مناطق مختلف يك ايالت متفاوت است و به ميزان زيادی به منطقه ای كه در آن زندگی می كنيد و شيوه زندگی شما بستگی دارد ، بعنوان مثال سیدنی دارای بالاترین هزینه های زندگی و آدلاید دارای کمترین می باشد. قيمت لوازم ضروری مثل غذا، نوشيدنی و لباس نسبتا پايين است ولی در مورد محصولات صنعتی چنين نيست، چرا كه بسياری از آنها از خارج از كشور وارد می شوند. قيمت خودروهای وارداتی از برخی كشورهای اروپای غربی و آمریکا گرانتر است .

 هزینه های زندگی در استرالیا را می توان بصورت زیر دسته بندی نمود: ( البته اینها هزینه های کلی هستند و  هزینه های دیگری مانند پوشاک ٬بهداشت و درمان و تفریح و سرگرمی نیز وجود دارد .)

هزینه اجاره خانه : اجاره خانه در استرالیا بصورت هفته ای پرداخت می شود. خانه ها در استرالیا شامل یونیت یا آپارتمان و  ویلا / هاوس می باشد. اجاره خانه به عوامل مختلفی همچون موقعیت واحد در شهر٬تعداد خواب و نوع واحد بستگی دارد. بطور کلی خانه ها یا بصورت استودیو (بدون اتاق خواب) هستند که اجاره پایین تری دارد و یا دارای یک یا چند اتاق خواب می باشند. بطور متوسط خانه مورد نظر از 200 دلار تا 500 دلار در هفته میتوان اجازه نمود . همانطور که گفته شد رقم اجاره بستگی به شرایط و موقعیت خانه دارد.

هزینه خوراک :  بطور متوسط هزینه غذایی در یک هفته برای یک زوج بین 100 تا 150 دلار می باشد.

هزینه وسیله نقلیه : در استرالیا وضعیت وسایل نقلیه عمومی بسیار خوب است و براحتی  میتوان برای سفرهای درون شهری از آن استفاده نمود . وسایل نقلیه عمومی شامل اتوبوس ٬قطار شهری و تاکسی می باشد. بطور متوسط هزینه بلیط اتوبوس و قطار شهری بین 1 دلار و بیست سنت تا 3 دلار متغیر است . بنابراین این هزینه بین 50 تا 80 دلار در یک هفته میباشد .

هزینه های شارژ : در استرالیا  هزینه آب و برق پایین است بطوریکه برخی از خانه ها دارای گاز نیستند و تمامی وسایل آن با برق کار می کند. بطور متوسط در ماه 100 تا 300 دلار هزینه برق و گاز و آب میباشد  . سیستم تلفن دارای هزینه اجاره ماهیانه حدودا 30 دلار است .

با توجه به در نظر گرفتن این هزینه میتوان گفت که هزینه زندگی در استرالیا  هزینه ای بین 2000 تا 2500 دلار در ماه میباشد که در سال هزینه ای بالغ بر 20000 تا 25000  دلار میباشد.

تحصیل و اعزام دانشجو به استرالیا:

در این مقاله قصد داریم شرایط تحصیل در استرالیا را بررسی نماییم .

استرالیا در نیمکره جنوبی زمین واقع شده است و زندگی مدرن در آن سابقه‌ای حدود 200 سال دارد اما زندگی نخستین انسان‌ها در آن به 42 تا 48 هزار سال پیش برمی‌گردد. پایتخت استرالیا شهر کانبرا است، شهری که در آن مجلس کشور و خانه فرماندار کل قرار دارد. سیدنی و ملبورن دو شهر بزرگ استرالیا هستند. این کشور تا سال 1900 مستعمره انگلیس بود و بیشتر به عنوان تبعیدگاهی برای مجرمان استفاده می‌شد. در سال 1901 این کشور به عنوان یکی از کشورهای مشترک‌المنافع با انگلیس معرفی شد. استرالیا از نظر زمین‌شناسی قدیمی‌ترین خشکی جهان است. از نظر وسعت ششمین کشور جهان است و به همین دلیل تنوع گیاهی و جانوری زیادی دارد.

سیاست در استرالیا

استرالیا کشوری است از مجموعه کشورهای مشترک المنافع که دارای حکومت پادشاهی مشروطه است. بالاترین مقام سلطنتی انگلیس یعنی ملکه الیزابت دوم ملکه این کشور نیز به حساب می‌آید.(موسسه حقوقی ملک پور ارائه کننده برترین مشاوره برای اخذ پذیرش تحصیلی و همچنین اخذ ویزای تحصیلی )

جانشین ملکه در این کشور فرماندار کل استرالیا است که او نیز به نوبه خود فرمانداران ایالت‌های این کشور را تعیین می‌کند.

تحصیل در استرالیا

استرالیا سومین کشور بزرگ انگلیسی زبان دنیا بوده و جمعیت وسیعی از دانشجویان بین المللی را در خود پذیرفته است. وجود معتبرترین و با سابقه ترین دانشگاه های دنیا در این کشور، دسترسی به آخرین تکنولوژی و فناوری علمی و تحقیقاتی روز دنیا ، برخورداری از سطح بالای رفاه و امنیت اجتماع ، امکان اقامت دائم و کار پس از طی دوران تحصیل ، امکان اقامت دائم و کار در پس از طی دوران تحصیل و امکان کار دانشجویی در حین تحصیل از مزایای تحصیل در این کشور میباشد.

استراليا داراي 38 دانشگاه دولتي و 2 دانشگاه خصوصي مي باشد .
استراليا سومين كشور انگليسي زبان دنيا بوده و جمعيت وسيعي از دانشجويان بين المللي را در خود پذيرفته است .دانشگاه‌ها به طور معمول طی دو ترم آموزشی در هر سال برنامه‌ریزی شده‌اند و این سال تحصیلی از اواخر فوریه شروع گردیده و تا اواخر نوامبر ادامه می‌یابد .ترم آموزشی تابستانی نیز جهت ایجاد تسهیلات بیشتر برای دانشگاه ها و دانشجویان ارائه شده و طبیعتا منجر به كوتاه‌تر شدن دوره آموزشی دانشگاهی و فارغ التحصیلی می گردد.

مهلت ثبت نام حداكثر تا آخر ماه آگوست (اواخر مرداد ماه) و شروع كلاس‌ها ماه سپتامبر می‌باشد. با داشتن نمرهIELTS=6 . اخذ ویزای تحصیلی سریع‌تر و بهتر صورت می‌گیرد. آخرین مهلت ارائه IELTS حداكثر تا یكماه پس از ارسال مدارك می‌باشد.گذراندن یكسال دوره پیش دانشگاهی قبل از شروع دوره كارشناسی در دانشگاه‌های استرالیا از جمله شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا است.

اشتغال همزمان با تحصیل:

ویزای دانشجویی اجازه كار تا بیست ساعت در هفته در طول زمان تحصیل و كار تمام وقت در طول دوران تعطیلات را به دانشجویان می‌دهد.درآمدی كه دانشجویان در حین كار پاره وقت بدست می‌آورند، تنها به عنوان كمك‌هزینه معاش درنظر گرفته شده و به هیچ عنوان دانشجویان قادر به پرداخت شهریه و هزینه تحصیلی خود و یا هزینه های زندگی با این درآمد نمی‌باشند. اجازه كار بعد از شروع تحصیلات در استرالیا به دانشجویان داده خواهد شد.

هزینه های تحصیل در استرالیا :
شهریه های دانشگاهها بر اساس دلار استرالیا در نظر گرفته شده اند .این شهریه ها بر اساس نوع رشته دانشگاهی انتخاب شده و مرکز آموزشی در نظر گرفته شده متفاوت می باشند.هزینه های در نظر گرفته شده زیر تنها برآوردی از شهریه ها بطور میانگین میباشد.
 در حدود 10 تا 18 هزار دلار سالانه میباشد.Schoolsهزینه های مدارس یا

 بین 15 تا 25 هزار دلار در سال میباشد.Foundationهزینه های دوره

هزینه دوره لیسانس در سال بین 16 تا 35 هزار دلار میباشد.

و هزینه دوره فوق لیسانس بین 20 تا 35 هزار دلار در سال میباشد.

با توجه به هزینه بالای تحصیل و همچنین هزینه بالای زندگی در این کشور به نظر میرسد شاید بسیاری از افراد توانایی پرداخت چنین هزینه ای را نداشته باشند.

 
تعداد بازدید از صفحات: 582514
تعداد بازدیدکنندگان: 456419
تعداد بازديد ديروز: 196
تعداد بازدیدکنندگان روی خط: 3