This is also a question of the old, the belt replica watches and steel which good? In replica watches uk fact, they each have advantages and disadvantages. To say the advantages of steel, there are two main rolex replica uk points. First, strong and durable, easy rolex replica maintenance; two temperament tough, more men.
امروز  چهار شنبه  1398/11/2
آلمان
bridge-dom-cologne-germany-imagefocus-shutterstock_51117892-600.jpg

GERMANY.JPG

درباره و هزینه های زندگی درآلمان

آلمان با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان ، کشوری در قاره اروپا با پایتخت برلین است. آلمان از شمال با دریای شمال ، دانمارک و دریای بالتیک ، از شرق با لهستان و جمهوری چک ، از جنوب با اتریش و سویس و از غرب با فرانسه، بلژیک ، لوکزامبورگو هلند مرز داردمساحت آن ۳۴۹٬۲۲۳ کیلومتر مربع است و با ۸۲ میلیون نفر، پرجمعیت‌ ترین کشور اروپا است.

آلمان دارای نظام سیاسی جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی بوده و دارای ۱۶ ایالت است . این ایالت‌ها می‌توانند در برخی مسایل مستقل عمل کنند.

آلمان هم اکنون یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان است و به عنوان ثروتمندترین عضو اتحادیه اروپا ، موتور اقتصادیِ حوزهٔ پولیِ یورو محسوب می‌شود. شهرهای بزرگ آلمان برلین ، هامبورگ، مونیخ و فرانکقورت  می‌باشند.  جمهوری فدرال آلمان  یکی از اعضای سازمان ملل متحد ، ناتو، کشورهای گروه هشت و گروه پنج بوده و از بنیان گذاران اتحادیه اروپا است.

آب و هوای آلمان

 آلمان در منطقهٔ بادهای معتدل و خنک غربی میان اقیانوس اطلس و آب و هوای قاره‌ای در شرق قرار گرفته‌ است. دامنهٔ تغییر دما در آن اندک است. ریزش باران در تمام فصول ادامه دارد. میانگین دما در زمستان بین ۵/۱ درجهٔ سانتی‌گراد در مناطق پست و منهای شش درجه در مناطق کوهستانئ در نوسان است.

میانگین دما در ماه ژوئیه بین ۱۸ درجه سانتی‌گراد در مناطق پست و ۲۰ درجه سانتی‌گراد در دره‌های محفوظ جنوب است. دشت‌های پست اطراف راین با آب و هوایی ملایم، بایرن علیا با گاه‌گداری بادهای خشک و گرم از سمت جنوب، کوه‌های آلپ و منطقهٔ هارتس با بادهای تند، تابستان‌هایی خنک و زمستان‌هایی پر برف از این قاعده تبعیت نمی‌کنند. این مناطق دارای آب و هوایی ویژه هستند.

ایالت‌های آلمان

آلمان از ۱۶ ایالت (به آلمانی: Land؛ Bundeslandهم گویند) تشکیل شده‌است . ۲ ایالت برلین و هامبورگ فقط یک شهر هستند و سیزده‌ تای بقیه دارای چندین شهر می‌باشند.

فهرست ایالت‌ها

1. بادن-وورتمبرگ (Baden-Württemberg)

2. بایرن (Bayern)

3. برلین (Berlin)

4.براندنبورگ (Brandenburg)

5.برمن (Bremen)

6.هامبورگ (Hamburg)

7.هسن (Hessen)

8. مکلنبورگ - فورپومرن (Mecklenburg-Vorpommern)

9. نیدرزاکسن (Niedersachsen) (زاکسن سفلی)

10. نوردراین - وستفالن (Nordrhein-Westfalen)

11.راینلاند - فالتز (Rheinland-Pfalz)

12.زارلاند (Saarland)

13.زاکسن (Sachsen)

14. زاکسن - آنهالت (Sachsen-Anhalt)

15. اشلسویگ - هولشتاین (Schleswig-Holstein)

16. تورینگن (Thüringen)

هزینه ی زندگی در آلمان:

 

در این مقاله در مورد هزینه های زندگی در آلمان صحبت میکنیم ولی قبل از هر موضوعی در مورد اقتصاد آلمان توضیحاتی را ارائه میدهیم . البته بیشتر مقصود بررسی هزینه های زندگی یک دانشجو در کشور آلمان میباشد .

کشور آلمان در مرکز اروپا قرار گرفته و حدود ۸۲ملیون نفر جمعیت دارد. آلمان بدین ترتیب پرجمعیت ترین کشور در اتحادیه اروپا محسوب می شود. کشور فدرال آلمان از ۱۶ایالت تشکیل شده و مساحت آن برابر با ۳۵۷.۱۰۴/۰۷کیلومتر مربع می‌باشد.

شهر های بزرگ در آلمان عبارتند از: برلین، هامبورگ، مونیخ، کلن و فرانکفورت. از نقطه نظر در آمد سرانه، آلمان یکی از بزرگ ترین اقتصادهای ملی جهان محسوب می شود.

آلمان دارای یک بازار اقتصادی اجتماعی با نیروی کار مجرب، موجودی سرمایه بزرگ، سطح پایین فساد، و سطح بالا از نوآوری است. آلمان بزرگ ترین اقتصاد ملی در اروپاست و هم چنین جزو چهار تولید کننده بزرگ در سال ۲۰۰۹است. بخش خدمات ۷۱٪از کل تولید ناخالص داخلی، صنعت ۲۸٪و کشاورزی ۱٪است. به طور متوسط نرخ بیکاری در ماه مه در آلمان ۶٫۷٪بوده‌است. عرضه نیروی کار نیز با کمبود روبرو بوده‌است و تعداد زیادی «کارگر مهمان» (گاست آربایتر) "Gastarbeiter" بویژه از ترکیهو یوگسلاویسابق به کار گرفته شده‌اند. از ۱۹۹۰کمبود نیروی کار در غرب کشور با مهاجرت از شرق، جمهوری دموکراتیک آلمانسابق، نیز مواجه شده‌است. با این حال نرخ متوسط بیکاری در این کشور با افراد نیمه کار به دنبال کار تمام وقت گرفته شده‌است. نرخ بیکاری غیر رسمی در این کشور در سال ۲۰۱۱ ۵٫۷٪بوده‌است.

کشور آلمان در اتحادیه اروپاقانون تعیین می‌کند و آلمان مدافع سیاسی و اقتصادی اتحادیه اروپا استآلمان سیاست‌های تجاری خود را به طور فزاینده‌ای در موافقت نامه اتحادیه اروپا تایید می‌کند. آلمان واحد پولی مشترک اروپا، یورورا از ۱ژانویه سال ۲۰۰۲معرفی کرده‌است. سیاست‌های پولی آلمان را اعضای بانک مرکزی اروپا تعیین می‌کنند. دو دهه پس از اتحاد دو آلمان، استانداردهای زندگی و در آمد سرانه به طور قابل ملاحظه بالا رفته‌استنوسازی و یکپارچه سازی اقتصاد شرق آلمان یک فرایند طولانی مدت است که تا سال ۲۰۱۹به طول می‌انجامد، با انتقال سالانه از غرب به شرق بالغ به حدود ۸۰میلیارد دلار برنامه ریزی شده‌است. در ژانویه ۲۰۰۹دولت آلمان تصویب طرح محرک اقتصاد ۵۰میلیارد یورو برای محافظت بخش‌های مختلف از رکود و متعاقب آن افزایش بیکاری است.

طبق اخبار منتشره از خبرگزاری دویچه وله آلمان بر اساس بر آورد انجام شده توسط سازمان های مربوطه هزینه ی زندگی دانشجویی بطور میانگین  372 یورو ماهانه است . این در حالیست که باید توجه داشت هزینه ی زندگی در شرق آلمان کماکان به صرفه تر از غرب آلمان است . بطور مثال شهر هایی مانند برلین ، هاله ، لایپزیک ، درسدن ، از ارزانترین شهر ها و نیز کاسل ، هانوفر ، کیل از مناسب ترین شهر ها برای دانشجویان نام برده می شود.

اما طبق قوانین ، برای سال نخست زندگی می بایستی میزان 8000 یورو و یا ضمانت نامه ای مبنی بر تامین هزینه های دانشجو در بدو ورود به آلمان به همراه داشت.

دانشجویان غیر بورسیه ای در تمامی مقاطع مشمول قوانین کار شده و اجازه دارند هفته ای 20 ساعت ، یا ماهانه 80 ساعت مشغول به کار باشند که تقریبا میزان حقوقی دریافتی برای یک کار دانشجویی ساده ساعتی بین 6 تا 7 یورو خواهد بود . بر این اساس دانشجویان آلمانی جزء معدود دانشجویانی خواهند بود که می توانند از پس هزینه های زندگی خود بر آیند.

به طور کلی میتوان گفت که هزینه های زندگی در آلمان به شرح زیز است :

هزينه رفت و آمد با توجه به کارت حمل نقل شهری که اغلب دانشگاه ها هر ترم در اختیار دانشجویان می گذارند بسیار پایین استهزينه بيمه درمانی برای هر ماه حدود 70 يورو در نظر گرفته می شود.( ارائه بيمه درمانی جهت ثبت نام در دانشگاه الزاميست)در کل حدود هزينه زندگی دانشجو در آلمان به انضمام خوراک، پوشاک، رفت و آمد و کليه هزينه های جانبی حدودا 800-500 يورو می باشد كه البته اين هزينه در شهرهاي مختلف آلمان متفاوت مي باشد.

البته هزینه اصلی مربوط به مکان زندگی هست . به عنوان مثال اگر شخص دانشجو در خوابگاه زندگی کند هزینه ها بسیار کمتر خواهد بود.

این موضوع را نیز باید در نظر داشت که دولت هزینه های زندگی برای یک دانشجو در آلمان را 680 در نظر گرفته و سالانه برا ی هر دانشجو مبلغ 8000 یورو باید در بانکهای آلمان بلوکه گردد.

 
تعداد بازدید از صفحات: 582516
تعداد بازدیدکنندگان: 456421
تعداد بازديد ديروز: 196
تعداد بازدیدکنندگان روی خط: 5