This is also a question of the old, the belt replica watches and steel which good? In replica watches uk fact, they each have advantages and disadvantages. To say the advantages of steel, there are two main rolex replica uk points. First, strong and durable, easy rolex replica maintenance; two temperament tough, more men.
امروز  چهار شنبه  1398/11/2
سنگاپور
155021.jpg

SINGAPORE.JPG

درباره و هزینه های زندگی درسنگاپور

سنگاپوردر شمال خط استوا قرار دارد. کشوری ثروتمند و مدرن استمالزیو اندونزی تنها همسایه‌های سنگاپورند. پیش از حضور کشورهای اروپایی در منطقه، منطقه‌ای که امروزه به عنوان سنگاپور شناخته می‌شود فقط منطقه ماهیگیری مالایی در مصب رودخانه سنگاپور بود. سنگاپور از سال ۱۸۲۴تا ۱۹۶۳میلادی، به غیر از سه سال در زمان جنگ جهانی دوم یکی از مستعمرات بریتانیا بود. در سال ۱۹۴۲سنگاپور که هنوز مستعمره بریتانیا بود، توسط ژاپن اشغال می‌شود و نیروهای بریتانیایی مجبور به ترک آن شدند که این واقعه توسط وینستون چرچیل «بزرگترین هزیمت تاریخ بریتانیا» نامیده شد. پس از پایان جنگ، در سال ۱۹۴۵میلادی سنگاپور مجدداً توسط نیروهای بریتانیایی بازپس گرفته شد. هجده سال بعد در سال ۱۹۶۳سنگاپور به عنوان عضوی از فدراسیون مالزی استقلال خود را از بریتانیا بدست آورد. این کشور در نهایت دو سال بعد در سال ۱۹۶۵از مالزیجدا شد و به این ترتیب جمهوریسنگاپورشکل گرفت.

این کشور که از تعدادی جزیره تشکیل شده، در جنوب شرقی آسیا واقع شده و یکی از مراکز بزرگ تجاری داد و ستد کالا در جهان استسنگاپورو یکی از ۳کشورشهر مستقل کنونی در جهان است. از زمان استقلال در سال ۱۹۶۵، به یکی از پررونق‌ترین کشورهای جهان تبدیل شده و امروز یکی از پرترافیک‌ ترین بندرهای دنیاست. سنگاپور از لحاظ ذخایر معدنی کشوری فقیر است، اما اقتصاد آن که متکی بر بخش خدمات و صنعت است، رشد و شکوفایی فراوانی داشته و این کشور را به یکی از ثروتمندترین مناطق دنیا تبدیل کرده‌است. به نحوی که هم‌اکنون چهارمین مرکز اقتصادی بزرگ دنیا، دومین بازار بزرگ قمار و کازینو و سومین مرکز بزرگ پالایش نفت در دنیا محسوب می‌شود.

آب و هوای این کشور گرم و مرطوب است و میانگین بارش سالانه در آن به بیش از ۲۳۴۰میلیمتر می‌رسد.

نام انگلیسی سنگاپور از مالاییSingapura (سنسکریتसिंहपुरشهر شیر”)، به این ترتیب سنگاپور به شهر شیر شهرت یافته.این نام اولین بار توسط سانگ نیلا اوتاما بنیانگذار سنگاپوربر این شهر گذاشته شد. وی که درحال شکار در منطقه با جانوری مشابه شیر مواجه شده بود، این اتفاق را به فال نیک گرفته و در آن منطقه شهری به نام سنگاپور بنا کرد. هرچند طبق مطالعات انجام شده، احتمالاً هرگز شیری در سنگاپور زندگی نکرده و جانور مشاهده شده توسط وی، ببر بوده است.

توریسم

صنعت توریسم، یکی از منابع عمده درآمد سنگاپور را تشکیل می‌دهد. جاذبه‌های طبیعی فراوان، تنوع قومی، استفاده از زبان انگلیسی به عنوان یکی از زبان‌های اصلی و شبکه حمل و نقل گسترده و کارآمد، از جمله دلایل محبوبیت این کشور دربین جهانگردان است. از جمله مراکز مورد علاقه جهانگردان می توان از محله اورچارد رود شامل مراکز خرید بزرگ، باغ وحش سنگاپور، باغ پرندگان جورونگ و جزیره توریستی سنتوزا نام برد. این جزیره شامل است که جاذبه‌ها و فعالیت‌های بسیاری برای کودکان و بزرگسالان است که از جمله شامل نمایش آتش بازی شبانه، پارک دلفین‌ها، پارک پروانه‌ها و سینمای چهاربعدی می‌شود.

از نقاط دیدنی سنگاپور هتلی به نام مارینا بی سندز است که به شکل یک کشتی بر روی ۳ساختمان بلند شاخته شده و استخری دارد که انتهای آن این ذهنیت را تداعی می کند که شناگران در حال افتادن از ساختمان هستندپارک تفریحی یونیورسال استودیو که نمایش‌ها و وسایل بازی آن برپایه محصولات این استودیو طراحی شده، یکی دیگر از جاذبه‌های توریستی سنگاپور است.

واردات، فروش و مصرف آدامس در سنگاپور ممنوع است. همچنین سیگار کشیدن در بسیاری قسمت‌های سنگاپور ممنوع است و دائما تعداد مکان‌های شامل این ممنوعیت درحال افزایش می‌باشد.

زبان

در سنگاپورچهار زبان انگلیسی٬ مالایی٬ چینی و تامیل به عنوان زبان‌های رسمی شناخته می‌شوند. اما درمجموع ساکنین این کشور با نزدیک به بیست زبان مختلف تکلم می‌کنند که این امر نشان‌دهنده تنوع وسیع زبانی و فرهنگی در سنگاپور می‌باشد. بسیاری از تابلوها و علائم در سنگاپور به چهار زبان رسمی نوشته شده‌اند. در سنگاپور سیاست رسمی آموزشی به ترتیبی است که دانش‌آموزان به طور همزمان زبان انگلیسی و زبان مادری خود را می‌آموزند.

مذهب

سنگاپوریک کشور چند مذهبی استبر طبق آمار سال ۲۰۱۰میلادی در مورد افراد بالای ۱۵سال، ۴۴.۲٪افراد مقیم سنگاپور (به غیر از گردشگران و کارگران مهاجر) پیرو مذاهب بودایی و تائو هستند. همچنین ۱۸.۳٪جمعیت این کشور مسیحی٬ ۱۴.۷٪مسلمان٬ ۵.۱٪هندو و ۰.۷٪نیز پیرو سایر ادیان هستند. ۱۷٪از جمعیت سنگاپور نیز پیرو هیچ مذهبی نیستند.

از سال ۱۹۷۲میلادی فعالیت شاهدان یهوه در سنگاپورممنوع اعلام شد. دلیل این ممنوعیت خودداری از انجام خدمت اجباری نظام وظیفه٬ خودداری از ادای احترام به پرچم و خودداری از ادای سوگند وفاداری به کشور اعلام شده است. در اختیار داشتن متون مذهبی و نشریات مربوط به این فرقه می‌تواند به مجازات تا ۱۲ماه حبس و ۲۰۰۰دلارسنگاپور جریمه نقدی منجر شود.

زندگی در سنگاپور

سنگاپور کشوری مدرن و برپایه تجارت استو این کشور ۴ملیونی همواره پذیرای سرمایه گذاران از چهار گوشه دنیاست.
در تمام نقاط سنگاپورسیستم اینترنت بی سیم به صورت رایگان در اختیار عموم مردم می باشد. و به طور کلی تمام کارهای اداری را به صورت اینترنتی می توات انجام داد.

خیابانهای تمیز، حمل و نقل عمومی بسیار عالی و مردمی سختکوش و مهربان از مشخصه های اصلی سنگاپور است که در ابتدای ورود برای هر بازدید کننده ای جالب است.

دانشگاهایی با سطح علمی بسیار بالا و مدیرت شهری مناسب به همراه حجم عظیم سرمایه گذاری خارجی این کشور را تبدبل به یکی جاذبه های سرمایه گذاری دنیا کرده است. دریافت ویزا، اقامت و شرایط شهروند شدن در سنگاپور بسیار آسان است و شهروندان این کشور به اکثر نقاط دنیا بدون نیاز به ویزا می توانند دیدار کنند. بالاترین دستمزدهای دنیا نیز در این کشور پرداخت می شوند اما سیستم حمایت اجتمایی این کشور کوچک نیز بسیار عالی و هدفمند است به گونه ای که پرداخت کمک ها به شرط دریافت آموزش رایگان و همچنین قبول درخواست کارهای مناسب با شان و ویژگیهای فرد است که توسط دولت تامین میشود.

خرید خانه و ثبت شرکت در سنگاپوربسیار آسان است و تقریبا هیچ ترجیح نژادی قومی و ملیتی برای سرمایه گذاری وجود ندارد. البته باید توجه داشت که مالکیت خانه ها در سنگاپور ۹۹ساله و به شرط متناسب بودن محل بزای سکونت واگذار می شند.

یکی از بزرگترین مزایای سنگاپور همسایگی با مالزی و امکان استفاده از مزایای ارزان قیمت آن برای سنگاپور است. همه روزه هزاران نفر کارگر و کارمند و صبح خود را با عبور از مرز سنگاپور آغاز می کنند و شب را در مالزی می گذرانند تا از مزایای حقوق بالای سنگاپور و هزینه پایین زندگی در مالزی بهره مند شوند.

مهاجرت به سنگاپور

سنگاپوربه عنوان یکی از کشورهای آسیایی که در سالهای اخیر رشد اقتصادی خوبی داشته علیرغم سخت گیریهای بوجود آمده در قوانین مهاجرتی سایر کشورها ،هنوز دارای شرایط ویژه ای برای قبول مهاجران است.
این کشور آسیای شرقی که نزدیک به نیمی از ساکنانش خارجی هستند به افرادی که دارای تحصیلات و سوابق کاری عالی هستند امکان اخذ ویزای اقامتی یک ساله را برای یافتن شغل مناسب میدهد.در صورت پیدا کردن شغل،این مهاجران امکان اخذ اقامت دائم را خواهند داشت.همچنین این مهاجران میتوانند خانواده خود را نیز به این کشور موفق بیاورند.این ویزاLanded Permanent Residence (LPR) visa scheme نام دارد.

تحصیل و اعزام دانشجو به سنگاپور

دانشگاه های سنگاپور به جهتدریافت رتبه های والا و معتبر در بین دانشگاه های جهان خصوصا در سالهای گذشته نظردانشجویان ایرانی را برای اخذ پذیرش به خود جلب کرده اند. از سایر ویژگی های این کشور رفت و آمد سهل به ایران می باشد که موانعی که دانشجویان آمریکایی و کانادایی و غیره جهت رفت و آمد و گرفتن ویزا دارند، را ندارد. همچنین بورس دانشگاه های سنگاپور برای هزینه های دانشجویان کافی می باشد.از سوی دیگر به جهت آنکه دانشگاه های سنگاپوری سطح علمی دانشجویان ایرانی را قبول دارند و پذیرش دانشجویان ایرانی با استقبال بیشتری رو به رو می باشد، اخذ پذیرش از این دانشگاه ها آسانتر به نظر می رسد.

دانشگاههای سنگاپور که در رتبه بندی QS 2012در بین 500 دانشگاه برتر جهان هستند:

 


 

 

 

 

 

خوراک روزانه (در غذاخوری ها و مراکز تغذیه دانشگاه) بین 300 تا 400 دلار سنگاپور هزینه دارد، هزینه مسکن بین 300 تا 900 دلار، رفت وآمد داخلی بین 70 تا 150 دلار و سایر هزینه های شخصی شامل لوازم التحریر، کالاهای بهداشتی، تفریح و سایر بین 300 تا 500 دلار می باشد که در کل هزینه تمامی آنها بین 1000 تا 1850 دلار خواهد شد.

 
تعداد بازدید از صفحات: 582519
تعداد بازدیدکنندگان: 456424
تعداد بازديد ديروز: 196
تعداد بازدیدکنندگان روی خط: 8