This is also a question of the old, the belt replica watches and steel which good? In replica watches uk fact, they each have advantages and disadvantages. To say the advantages of steel, there are two main rolex replica uk points. First, strong and durable, easy rolex replica maintenance; two temperament tough, more men.
امروز  چهار شنبه  1398/11/2
مالزي
1 (44).jpg

MALAYSIA.JPG

درباره و هزینه های زندگی درمالزی

 کشور مالزی به دلیل قیمت پائین و امکانات مناسب امروزه  بسیارمورد استقبال قرار گرفته است. مالزی کشوری زیبا، آرام و دور از هیاهو و ارزان است. مالزی تنها کشور مسلمان توسعه یافته به شمار می رود که درآمد اصلی آن از صنعت گردشگری است. در سال های اخیر متقاضیان زیادی خواهان مهاجرت به مالزی برای تحصیل و یا اقامت بوده اند.

هزینه زندگی و تحصیل در مالزی از بسیاری از کشورها کمتر است. کیفیت تعدادی دانشگاه های مالزی به اندازه ای است که بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه های مالزی برای ادامه تحصیل قادر به اخذ پذیرش از دانشگاه های بسیارخوب سایر نقاط جهان خواهند بود. هم چنین طرحی به نام طرح خانه دوم برای اخذ اقامت مالزی در نظر گرفته شده که بسیاری از افراد شرایط استفاده از این طرح برای اقامت در مالزی را دارا می باشند. اطلاعات مربوط به کشور مالزی در وبسایت ما موجود است. اگر در فکر مهاجرت به مالزی، تحصیل در مالزی و یا اخذ اقامت مالزی هستید، توصیه می کنیم پس از دیدن اطلاعات مربوط به کشور مالزی  از روی وب سایت ما، با ما تماس حاصل فرمایید. ما خدمات ویژه ای در رابطه با کشور مالزی ارائه می دهیم و در تمام مراحل در کنار شما خواهیم بود.

تحصیل و اعزام دانشجو به مالزی

مالزی کشوری در جنوب شرقی آسیا می باشد که پایتخت آن کوالالامپور باشد.پایتخت اداری آن پوتراجایا می باشد که سازمان های دولتی و وزارت خانه ها در این شهر می باشند.

شایان ذکر است که دوستان باید دقت داشته باشند سنگاپور دیگر جز مالزی نمی باشد واکنون به شکل کشوری مستقل درآمده است..امروزه سنگاپور کشوری مستقل و پیشرفته تر از مالزی به شمار می رود با کلیه ی استانداردهای موجود در مالزی که شرایط قانون آن کاملا از مالزی مجزا محسوب میشود و شما میتوانید هر نوع سوالی در مورد مالزی دارید را از ما بپرسید.

واحد پولی این کشور رینگیت می باشد که حدودا هر یک رینگیت ۸۹۰۰۰ریال  واحد پولی کشور ایران می باشد و بر اساس آمار منتشر شده در دنیا جز یکی از واحد های پولی می باشد که از ثبات نسبی برخوردار می باشد.

مالزی یک جامعه چندین دینی است اما اسلام دین رسمی این کشور به شمار می رود. از آنجایی که مالزی یک کشور چند ملیتی ( هند،چین،تایلند و ...)محسوب می شود، بنابراین مردم در این کشور به زبان های گوناگونی صحبت می کنند. بنابراین یکی از مهمترین زبان هایی که در این کشور صحبت می شود زبان بین المللی انگلیسی می باشد. شایان ذکر است که در کشور مالزی از لحاظ جاذبه های گردشگری،توریستی جزیکی از عالی ترین کشورهای دنیا محسوب می شود. اگرچه که در آسیا واقع شده است .طبیعتا هزینه زندگی در این نوع کشور نسبتا بالا می باشد اما از رفاه اجتماعی مناسبی برخوردار می باشد.(یک خانواده دو نفره حدود ماهی هزار دلار میباشد.)

تحصیل در مالزی

تحصیل در مالزی برای کلیه ی  مقاطع تحصیلی از مدرسه  گرفته تا دانشگاه در مقاطع مختلف مقدور می باشد.ما در اینجا درزمینه تحصیل در مالزی ، در مقاطع مختلف البته به طور مختصر شرح گفتیم اگر شما نیاز به توضیح بیشتری دارید با ما تماس بگیرید.

تحصیل در مدارس مالزی

دانش آموزانی که می خواهند در مدارس مالزی ادامه تحصیل دهند باید در نظر داشته باشند که تحصیلات دوره راهنمایی یا متوسطه مقدماتی در این کشور بین 1 تا 3 سال می باشد.که این مدارس مختص کسانی می باشد که سن ایشان بین 13 تا 15 سال باشد.البته امکان تحصیل کودکان که خانواده های خود به مالزی می آیند در هر سنی از ۳تا ۱۳سال نیز هست .اگر شما الان در مالزی هستید و برای فرزندان خود به دنبال محل مناسبی هستید حتما با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور مشاوره رایگان داشته باشید . تحصیل کودکان شما در مالزی در مدارس ایرانی مالزی ، مدارس بین المللی مالزی یا سایر مدارس مالزی موجود است.

سطح آموزش متوسطه تکمیلی که دوره های 4 تا 5 ساله دبیرستان بوده و مختص سنین 16 تا 17 سال می باشد.مدت زمان دوره راهنمایی در این کشور حدود 2 سال می باشد.

در کشور مالزی مدارس به چند نوع اند : 1) مدارس خصوصی      2)بین المللی         3) دولتی

هزینه تحصیل در مدارس مالزی برای کسانی که با خانواده خود نیستند و خانواده  آنها را جهت تحصیل به مالزی فرستاده به همراه هزینه زندگی در کشور مالزی سالیانه ۵۰تا ۶۰ میلیون تومان متناسب با نوع مدرسه  و نحوه زندگی متغیر می باشد.اولیای دانشجویان زیر 12 سال توجه داشته باشند که می توانند در مدت تحصیل فرزندان خود یکی از آنها( پدر یا مادر) به همراه وی به کشور مالزی راهی شود.

کالج زبان مالزی ( تحصیل زبان انگلیسی در مالزی ، اعزام دانشو به مالزی ، مهاجرت مالزی­ ):

موسسات وکالج های زبان یکی از پر طرفدارترین راههایی است که دانشجویان می توانند جهت اخذ پذیرش دانشگاهی وارد مالزی شده و پس  از فراگیری زبان انگلیسی وارد دانشگاهها شوند.هزینه تقریبی این کالج ها حدود 600 دلار ماهیانه می باشد .همچنین نکته قابل تامل در مورد اخذ پذیرش کالج زبان مالزی باید به این نکته اشاره کرد که ویزای همراه معمولا برای کسانی که مدرک پیش دانشگاهی یا لیسانس دارند با دشواری هایی همراه است که شانس اخذ آن را پایین می آورد و لکن در رابطه با کسانی که می خواهند برای فوق لیسانس اقدام نمایند.

تحصیل در مقطع لیسانس

این مقطع تحصیلی (لیسانس در مالزی) متناسب عزیزانی می باشد که می خواهند با در دست داشتن مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی و یا  کاردانی از ایران جهت ادامه تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاههای مالزی ادامه تحصیل دهند و یا مستقیم با داشتن مدرک پیش دانشگاهی از ایران برای مقطع لیسانس اقدام نمایند.

مدت زمان تحصیل در مالزی در مقطع لیسانس حدود 3تا 4 سال طول می کشد و هزینه تحصیل و زندگی در این کشور سالیانه حدود 16-17 هزار دلار می باشد که هزینه فوق متناسب با نوع زندگی و هزینه دانشگاه متغیر خواهد بود.همچنین قابل ذکر است که کشور مالزی دارای دانشگاههای متعدد و متنوعی می باشد. گروه اول دانشگاههایی می باشند که هزینه بر هستند و حدود 8-9 هزار دلار در سال می باشند. دسته دوم دانشگاههایی می باشند که هزینه تحصیلی در آن ها پایین تر بوده و حدود 5 هزار دلار می باشد.

متقاضیانی نیز که دارای مدرک انگلیسی نمی باشند جای نگرانی برایشان نیست.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس

هزینه دانشجویی و تحصیل همانند مقطع لیسانس بوده، با این تفاوت که در مقطع فوق لیسانس کمی هزینه بیشتر می باشد.نکته مهم این است که معمولا دانشجویان با توجه به مدت زمان 20 ساعت حق کار در هفته می توانند بخش قابل توجهی از این هزینه ها را پوشش دهند.در این مقطع ویزای همراه برای متقاضی اصلی  (main applicant) صادر می شود و متقاضیان می توانند متناسب با شرایط خویش همراه با همسر یا فرزندان خود جهت ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور مالزی اقدام نمایند.

در پایان قابل ذکر است که متقاضیان گرامی جهت آگاهی از اطلاعات بیشتر من باب اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از کشور مالزی در مقاطع مختلف می توانند همه روزه از ساعت 9 صبح تا ۸شب با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و از نقطه نظرات کارشناسان خبره این موسسه به صورت رایگان بهره مند شوند.

البته شما اگر در مالزی هستید و میخواهید جهت انتقال به جاهای دیگر دنیا اقدام کنید ، میتوانید از

مخارج زندگی یک دانشجو در مالزی

مخارج روزانه دانشجویان برای تحصیل در مالزی بسته به نیازها و سبک های زندگی آنهاست. یک تخمین تقریبی از هزینه های مسکن، غذا، کتاب، البسه، تفریح، جا به جایی و سایر مخارج برای یک دانشجو در ماه در کمترین حالت از 700 تا 800 دلار است.

 ‌‌در كشور مالزي‌ آموزش‌ كودكان‌ از 4 تا 5 سالگي‌ با دوران‌ آمادگي‌ آغاز مي‌شود. تحصيلات‌ ابتدايي‌ در مالزی از 6 سالگي‌ به‌ مدت‌ 6 يا 7 سال‌ است‌ كه‌ در اين‌ دوره‌ خواندن، نوشتن، رياضيات‌ پايه‌ و علوم پایه اهميت‌ ويژه‌اي‌ دارند .دانش‌آموزان‌ در مالزی  در دو امتحان‌ در سال‌هاي‌ سوم‌ و ششم‌ شركت‌ مي‌كنند. تحصيلات‌ دبيرستان در مالزی‌ نيز به‌ دو دوره‌ 3 ساله‌ تقسيم‌ مي‌شود.

 

تحصیلات پیش دانشگاهی در مالزی

در مالزی دانش‌آموزان‌ در سه‌ سال‌ اول‌ دبيرستان‌ دروس‌ علوم‌ پايه، علوم‌ انساني، هنر و آموزش‌هاي‌ صنعتي‌ را مي‌ گذرانند و در پايان‌ آن‌ در امتحانات‌(PMR) شركت‌ مي‌كنند. دوره‌ دوم‌ نيز سه‌ سال‌ است‌ كه‌ براي‌ 2 سال‌ دانش‌آموزان‌ دروس‌ مشخصي‌ را انتخاب‌ مي‌كنند و در امتحانات‌ SPMشركت‌ مي‌نمايند. براي‌ ورود به‌ دانشگاه‌هاي‌ مالزي‌ دانش‌آموزان‌ بايد دوره‌ يكساله‌ ديگري‌ را بگذرانند و با موفقيت‌ در امتحانات‌ آخر سال‌ مدرك‌ STPMرا بگيرند كه‌ همان‌ ديپلم‌ دبيرستان‌ در مالزي‌ استاين‌ مدرك‌ مشابه‌ مدارك‌ A Levelدر نظام‌ آموزشي‌ انگلستان‌ است.

دارندگان‌ مدرك‌SPM  مالزی مي‌توانند در كالج‌های مالزی و پلي‌ تكنيك‌ های مالزی، و دارندگان‌ مدرك‌ STPM، مي‌توانند در دانشگاه‌های مالزی ادامه‌ تحصيل‌ دهند.

 

دوره‌هاي‌ تحصيلي دانشگاه های مالزی

برای دوره‌هايي‌ كه‌ منتهي‌ به‌ مدارك Diplomaمي‌شود سه‌ سال‌ تحصيل‌ و براي‌ Certificate دو سال‌ تحصيل‌ در كالج‌ها و پلي‌ تكنيك‌ های مالزی الزامی است. دوره‌هاي‌ سه‌ ساله طي‌ شده‌ در دانشگاه‌ها نيز كه‌ به‌ مدرك‌ Diplomaمنتهي‌ مي‌شود. معمولاً‌ با 90 تا 100 واحد (Credit) گذرانده‌ مي‌شود.

افرادي‌ كه‌ مدرك‌ Diploma  يا Certificate از كالج‌ها يا پلي‌تكنيك‌های مالزی داشته‌ باشند مي‌توانند وارد دانشگاه‌های مالزی شوند. 

Bachelor

همان مدرک لیسانس که شامل‌ سه‌ تا چهار سال‌ تحصيل‌ است. اين‌ مدرك‌ معمولاً‌ با گذراندن‌ 150 تا 180 واحد اخذ مي‌شود. لازم‌ به‌ يادآوري‌ است‌ كه‌ برای تحصیل در مالزی در مقطع لیسانس تعداد واحدها در دانشگاه‌هاي‌ گوناگون‌ مالزی يكسان‌ نيست.

 اخذ مدرک (Post Graduate Diploma (PGDنیز بعد از گذراندن‌ دوره‌هاي‌ Diploma با تحصیل به‌ مدت‌ يك‌ سال‌ ميسر است‌ و در صورت‌ داشتن‌Certificate اين‌ دوره‌ 2 ساله‌ خواهد بود.

Master

 برای تحصیل در مالزی در مقطع فوق لیسانس و برای ورود به‌ اين‌ دوره در دانشگاه های مالزی، امتحاني‌ صورت‌ نمي‌گيرد؛ بلكه‌ داشتن‌ مدرك‌ Bachelor  با معدل‌ حداقل‌Honours Second1 و معرف‌هاي‌ علمي‌ الزامي‌ است.

‌اين‌ دوره‌ به‌ سه صورت‌ ارايه‌ مي‌شود:

الف‌- درس‌ (Taught Course):

این دوره شامل گذراندن 30 تا 33 واحد در دوره کارشناسی ارشد بوده و دانشجو پس از گذراندن واحدهای درسی موظف به ارائه یک پژوهش علمی در حد 3 تا 6 واحد( بدون دفاع از آن) به استاد راهنمای خود بوده و پس از انجام، موفق به دریافت مدرک Masterمی شود.

ب‌- درس و پژوهش (‌Taught Course and Research):

دانشجو پس از گذراندن 36 واحد که 18 تا 24 واحد آن پژوهش است موفق به دریافت مدرک Masterمی شود.

ج- پژوهش (By Research) :

در این حالت‌ کلاسی وجود نداشته و تنها ارائه پایان نامه پژوهشی لازم است که تمامی 36 واحد مربوط به همین پایان نامه پژوهشی است.

در حالت‌ های ب و ج "درس و پژوهش" و "پژوهش"، دانشجو بايد از رساله‌ تحقيقي‌ خود دفاع‌ كند و در صورت‌ موفقيت، موفق‌ به‌ دريافت‌ مدرك‌ از دانشگاه های مالزی مي‌شود.

Ph.D

براي‌ تحصیل در مالزی در مقطع دکترا معدل‌ بسيار بالاي‌ دوره Master الزامي‌ است. اين‌ دوره‌ نيز به‌ دو صورتي‌ كه‌ در مقطع‌ Masterآورده‌ شد برگزار مي‌شود. ضمناً‌ در بعضي‌ از دانشگاه‌هاي مالزي‌ دانشجوي بسيار ممتاز و با معدل‌ First Class مي‌تواند بعد از دوره‌ Bachelorدر دوره .Ph.Dتحصيل‌ كند. در اين‌ دوره‌ نيز دفاع‌ موفقيت‌آميز از پايان‌ نامه‌ پژوهشي‌ شرط‌ اعطاي‌ مدرك‌ است.

دانشگاه های مالزی

 دانشگاه های مالزی به دو گروه خصوصی و دولتی تقسیم می شوند که ما به هر دو گروه می پردازیم.

نام بعضی از دانشگاه های خصوصی مالزی بدین شرح است:

(UCSI/UCTI/LIMKOK/KBU/TEYLOR`S)

در اینجا به شرح مختصری از دانشگاه های مالزی می پردازیم:

UCTI:

این دانشگاه فقط در مقطع فوق لیسانس پذیرش می دهد و مدرک ارائه شده از دو دانشگاه صادر می شود، مدرک اول از دانشگاه مالزی و مدرک دوم از انگلستان.

UCSI:

کلیه رشته های مهندسی،علوم اجتماعی و ... در این دانشگاه تدریس می شود و مهم ترین نکته ی مثبت و قابل توجه این دانشگاه مالزی این است که از سال اول بسته به نوع رشته فرد ، دانشجو می تواند خود را به یکی از سه کشور استرالیا،نیوزلند و آمریکا انتقال دهد.

LIMKOK:

در این دانشگاه رشته های هنر، مد و موسیقی تدریس می شود.

هر شخص علاقمند برای تحصیل در مالزی می بایست مدرک زبان انگلیسی را داشته باشد که برای دوره لیسانس IELTS 5.5  و برای دره فوق لیسانس IELTS 6 احتیاج است. لیکن شخصی که هیچگونه مدرک زبانی ندارد می تواند دوره های زبان را در کشور مالزی بگذراند.

برای اشخاصی که دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی هستند گذراندن دوره ی A LEVEL الزامی است، که مدت زمان این مقطع تحصیلی 1سال و نیم می باشد.

اکنون در این جا به بررسی قیمت این دانشگاه ها و کالج های زبان برای تحصیل در مالزی می پردازیم:

تمامی دانشگاه های خصوصی مالزی سالیانه 7000دلار هزینه ی تحصیل دارند، به غیر از رشته ی MBA  که در کل 12000دلار در مقطع فوق لیسانس هزینه دارد ، هم چنین رشته ی BIOTECH که در کل 14000دلار هزینه دارد .

 هزینه تحصیل در کالج های زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی مالزی ماهانه 500دلار است. هزینه ی تحصیل در مالزی در مقطع A LEVEL هم 8000 دلار است. 

در این بخش می خواهیم به بررسی دانشگاه های دولتی مالزی بپردازیم و این نکته را ذکر میکنیم که این دانشگاه های دولتی در مقاطع فوق لیسانس و دکترا پذیرش می دهد.

نام بعضی از دانشگاه های دولتی مالزی بدین شرح است:

(UPM/UTM/UM/UKM/USM)

حال به شرح مختصری از دانشگاه های دولتی مالزی می پردازیم:

UPM  :

این دانشگاه مالزیایی دانشگاه شاهنشاهی مالزی به حساب می آید و بدون مدرک زبان هم پذیرش می دهد.

UTM:

این دانشگاه در رشته های مهندسی پذیرش می دهد مثل: برق،مکانیک و عمران و ... هم چنین این دانشگاه نیز مثل دانشگاه UPM بدون مدرک زبان پذیرش می دهد.

UKM  :

این دانشگاه رشته های پزشکی را تدریس می کند. نکته ی بسیار مهم این است که در دانشگاه های دولتی مالزی برای رشته های پزشکی نمی توان پذیرش گرفت.

USM  :

این دانشگاه دولتی در بعضی رشته های هنری فعالیت دارد.

بعضی رشته ها در دانشگاه های دولتی مالزی نیازمند داشتن مدرک زبان انگلیسی هستند، رشته هایی نظیر علوم سیاسی، روانشناسی، حقوق که داشتن مدرک IELTS 6  الزامی است، هم چنین رشته ی زبان انگلیسی نیز به داشتن مدرک IELTS 6.5_7  احتیاج دارد.

در مورد رشته ی MBA  نیز باید گفت که متقاضیان این رشته باید معدل بالای 15و مدرک IELTS 5.5  را دارا باشند.

درخصوص علاقمندان به تحصیل در مالزی در مقطع دبیرستان نیز باید گفت که می توان برای این اشخاص رادر مدرسه یSAYFOL  پذیرش گرفت که به یک نفر از اشخاص درجه یک مثل پدر یا مادر نیز ویزای همراه می دهند.

در مورد ویزاهای مالزی نیز لازم به بیان است که این ویزاهای تحصیلی 1ساله هستند و ویزاهای کالج زبان نیز 6 ماهه هستند.

 

UPM

UTM

USM

UM

نام دانشگاه

773

758

585

850

رنکینگ

 

 

رنکینگ جهانی دانشگاه های مالزی:

این رنکینگ از بین 12000 دانشگاه دارای اعتبار جهانی است که دانشگاه های فوق نمونه ای از دانشگاه های موجود در کشور مالزی است.

هزینه تحصیل در مالزی

در این قسمت می خواهیم به بررسی هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی مالزی و کالج زبان و ... بپردازیم:

هزینه ی تحصیل در مقطع فوق لیسانس برای 2سال تحصیل دانشجو 5000الی 6000دلار است.

در مقطع دکترا برای کل تحصیل، دانشجو باید 12000الی 13000دلار پرداخت نماید.

هزینه کالج زبان در مالزی ماهانه بین 700تا 800 دلار هزینه است.

تحصیل در مدرسه ی SAYFOL  نیز سالانه 5000 دلار هزینه است

 
تعداد بازدید از صفحات: 582523
تعداد بازدیدکنندگان: 456427
تعداد بازديد ديروز: 196
تعداد بازدیدکنندگان روی خط: 11