This is also a question of the old, the belt replica watches and steel which good? In replica watches uk fact, they each have advantages and disadvantages. To say the advantages of steel, there are two main rolex replica uk points. First, strong and durable, easy rolex replica maintenance; two temperament tough, more men.
امروز  چهار شنبه  1398/11/2
مجارستان
study_in_hungary__1_big.jpg

HUNGRY.JPG

درباره و هزینه های زندگی درمجارستان

کشور مجارستان در اروپای مرکزی واقع شده است . پایتخت مجارستان شهر بوداپست می باشد که یکی از زیباترین پایتخت های کشورهای اروپایی است . این شهرمتعلق به هیچ شهرستانی نیست و کاملاً مستقل است. علاوه بر بوداپست از دیگر شهرهای مهم مجارستان می توان دبرسن، میشکولتس، سگد، پچ و گیور را نام برد .

 

مساحت کشورمجارستان و جمعیت آن :


مساحت این کشور ۹۳۰۳۰کیلومتر مربع است
.مجارستان  از شمال با اسلواکی، ازسمت  شرق با رومانی، از جنوب با کرواسی، از شمال غرب با اتریش، از شمال شرقی با اوکراین و از جنوب غربی با اسلوونی هم مرز می باشد. جمعیت کشور مجارستان بالغ بر ده میلیون نفر می باشد که۸۸٪جمعیت آن را  مجارها تشکیل داده اند و دیگر تیره‌های ساکن این کشور رومانیایی‌ها، صربها، کرواسی‌ها، آلمان‌ها، و شمار نسبتاً زیادی از کولی‌ها هستند.

 

زبان رسمی :

زبان رسمی  کشور مجارستان مجاری است. ۷۰٪مردم مسیحی کاتولیک و ۲۵٪آنان  پروتستان می باشند.

واحد پول :

واحد پول رایج در این کشور فورینت  (HUF) است که پیش بینی می گردد تا چند سال آینده به یورو تغییر یابد. در حال حاضر یک یورو معادل 299 فورینت مجارستان و یک دلار تقریباً معادل225  فورینت می باشد.

وضعیت اقلیمی :

 در رابطه با وضعیت آب و هوایی کشور مجارستان می توان این گونه بیان نمود این کشور زمستانهای سردی داشته و تابستانها، درجه حرارت دشت های مرکزی، افزایش شدیدی دارد .  ماه های تیر و مرداد با دمای 28 تا 30 درجه سانتیگراد گرمترین و ماه های دی و بهمن سردترین ایام سال هستند که احتمال کاهش دما تا منفی 15 درجه سانتیگراد نیز وجود دارد. 

سیستم حمل و نقل :

کشور مجارستان دارای یکی از کارآمدترین و دقیق ترین سیستمهای حمل و نقل عمومی می باشد، وسایل حمل و نقل عمومی شامل مترو (Metro) و ترم (Tram) و اتوبوس (Bus)  و اتوبوس برقی(Trolley Bus) می باشد. تمامی وسایل حمل و نقل دارای سیستم 24 ساعته بوده و در تمامی ساعات شبانه روز می توان به آنها دسترسی داشت.

جاذبه های توریستی :

از جاذبه های توریستی کشور مجارستان می توان کاخ رویال بوداپست ، تپه گلرت ، ساختمان پارلمان ، میدان قهرمانان ، دریاچه بالاتن ، جزیره مارگیت  ، Chain bridge و ... را نام برد .

وضعیت بیمه و درمان :

مجارستان کشور دوم در دنیا در زمینه تولید گیاهان داروئی و دارو است و همچنین دارای بیمارستان ها و مراکز درمانی مجهزی است  . لازم به ذکر است که تمامی دانشجویان در این کشور تحت بیمه درمانی قرار دارند و از %50  تا 100% هزینه ی درمان توسط شرکت های بیمه کننده تأمین می گردد . هزینه بیمه درمانی در یک سال حدود 200 یورو است.

 

هزینه زندگی:

هزینه زندگی هر فرد در واقع ارتباط مستقیمی با سطح و نوع زندگی آن فرد دارد. در نتیجه ، با توجه به تفاوت قیمت ها ، هزینه زندگی برای افراد مختلف بسته  به نوع و سبک زندگی آنان متفاوت باشد.اما به صورت تقریبی ، هزینه غذا و زندگی کاملاً ساده - جدا از هزینه مسکن - برای مهاجرین در حدود  300 350  یورو در ماه می باشد. لذا هزینه های زندگی با در نظر گرفتن هزینه مسکن نیز در یک ماه به طور تقریبی معادل 600 - 800 یورو در ماه می باشد .

تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان

دانشگاه های کشورمجارستان، دارای اعتبارو رتبه جهانی می باشند.شایان ذکر است که این دانشگاه ها از مراکز دارای اهمیت آموزش و تحقیق درعلوم ریاضی و مهندسی در بین کشورهای جهان به شمار می رود.

ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور مجارستان نیازمند قبولی در آزمون ورودی می باشد . قطعا تحصیل دررشته‌های دانشگاهی این کشور ، لازمه ی پیش زمینه مناسب و دانسته های کافی متقاضی است . زبان تحصیل و آموزش در دانشگاه های کشور مجارستان انگلیسی می باشد . بنابراین دانستن زبان انگلیسی نیز شرطی اساسی و تعیین کننده می باشد. بدین دلیل به صورت معمول داوطلبان و علاقمندان به تحصیل دردانشگاههای کشور مجارستان دوره های آمادگی را در کالج ها ی این کشور می گذرانند ؛ چرا که تاثیر بسیار خوب و مهمی در پذیرش وادامه ی تحصیل آنان در دانشگاه دارد.

نظام  آموزشی دردانشگاه های مجارستان در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری برگزار می شود. برطبق سیستم جديد آموزش عالي در کشور مجارستان ، دوره كارشناسي سه تا چهار سال (مشروط به داشتن ديپلم متوسطه)، دوره كارشناسي ارشد يك الي دو سال و طول دوره دكترا سه سال می باشد.

دانشگاه های مجارستان مورد تاييد ايران مي باشند و برخی از این دانشگاه ها مطالبی را به زبانهای فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و مجاری عرضه می کنند . زمان شروع کلاس های دانشگاهی در دو ترم پاييز ( از سپتامبر تا ژانويه ) و ترم بهار ( از فوريه تا ژوئن ) مي باشد.

دانشجویان دانشگاه های مجارستان می توانند از امکاناتی چون حق بیمه ، خوابگاه ، و انجام کار قانونی بهره مند شوند  . دانشجویان در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری به ترتیب می توانند 10 ، 20 و 30 ساعت در هفته کار دولتی و قانونی انجام دهند.

هزینه های تحصیل در کشور  با دقت به نوع رشته ، دانشگاه مد نظر و شهری که دانشگاه در آنجا قرار دارد ، از 7000 دلار تا 17000 دلار متغیر می باشد .

شایان ذکر است که دریافت پذیرش جهت متقاضیان اشتغال به تحصیل در کشور مجارستان وابسته به رشته ی مد نظر و مقطعی که هدف ادامه تحصیل در آن را دارند ، نیاز به مدرک زبان انگلیسی معادل 6 یا 7  IELTS می باشد .

در نتیجه دانشجویانی که هدف ادامه تحصیل در مجارستان را دارند باید حساب بانکی معادل 25000 یورو داشته باشند تا بتوانند تمکن مالی خود را برای زندگی و ادامه ی تحصیل در این کشور به سفارت نشان دهند.

 
تعداد بازدید از صفحات: 582524
تعداد بازدیدکنندگان: 456428
تعداد بازديد ديروز: 196
تعداد بازدیدکنندگان روی خط: 12