This is also a question of the old, the belt replica watches and steel which good? In replica watches uk fact, they each have advantages and disadvantages. To say the advantages of steel, there are two main rolex replica uk points. First, strong and durable, easy rolex replica maintenance; two temperament tough, more men.
امروز  چهار شنبه  1398/11/2
هلند
0114.jpg

NETHERLAND.JPG

درباره و هزینه های زندگی درهلند

هلند در واقع یک دلتای سرسبز است که رودخانه‌هایی چون راین از میان آن می‌گذرد. از این رو هلند کوه ندارد و ارتفاع بلندترین تپه در جنوب این کشور ۳۲۲متر بیشتر نیست. خاک هلند بیشتر ماسه‌ای ست. بخش‌های وسیعی از سرزمین هلند را کشتزارها و چراگاه‌های سرسبز تشکیل می‌دهند و دریاچه هاو نهرها و جنگلهای طبیعی و مصنوعی در آن به وفور یافت می‌شودهلند سرزمینی پر باران است دارای زمستانهای طولانی و تابستان  های کوتاه و ملایم می باشد. بادهای تند بخصوص در مناطق ساحلی از ویژگیهای جوی آن است و سیلابهای موسمی تهدیدی همیشگی اما کنترل شده برای این سرزمین کوچک محسوب می‌شوند.مهار آب دریا و رودخانه‌ها همواره یکی از چالش‌های هلند بوده‌است و آنها در این کار و نیز در ایجاد خشکی در دریا بسیار پرتجربه هستند.

شهرهای جدیدی چون المیره ولیلی استاد که در جنوب  دریاچه ایسل میر واقع اند، در چنین زمین‌هایی بنا شده‌اند.

زبان رسمی هلند، هلندی است.این زبان شاخه‌ای از زبان های ژرمنی است و به  آلمانی شباهت‌هایی دارد. برخی واژگان فرانسوی نیز از دوره‌های تسلط فرانسویان بر این منطقه، در زبان هلندی جذب شده‌اند. گسترهٔ جغرافیایی زبان هلندی به جز کشور هلند، استان‌های شمالی بلژیک را نیز دربر می‌گیرد. در مستعمرات هلند از جمله در سورینام لهجه‌های بومی‌شدهٔ هلندی کاربرد داشته‌است.

در کشور هلند در حدود ۶۵هزار فارسی ‌زبان ، ۳۰هزار ایرانی و ۳۵هزار نفر از کشور افغانستان سکونت دارند.

هلند نقاش های  شناخته شده‌ای دارد. در سده ۱۷میلادی، در زمانی که جمهوری هلند در اوج خود بود، استادان بزرگی همچون رامبرانت ، یوهانس ورمر، جان استین  ، جیکوب ایساکزون و بسیاری دیگر فعالیت می‌کردند. نقاش‌های مشهور سده ۱۹و ۲۰هلند، ون گوگ و پیت مپنداریان  بوده‌اند دموریس اشرهنرمند گرافیست این دوران بود.

هلند خانهٔ فیلسوف‌های بزرگی چون اسپینوزاو دزیدریوس اراسموس بوده‌است. تمام کارهای اصلی دکارت در هلند انجام شده‌است.

تحصیل و اعزام دانشجو به هلند

تحصیل در کشور هلند، تحصیل در مقطع لیسانس در هلند، تحصیل در مقطع فوق لیسانس در هلند، ویزای تحصیلی هلند

همانطور که می دانید چندین راه برای مهاجرت وجود دارد در این مقاله تمام تلاش خود را به کار برده ایم تا بتوانیم به بهترین شکل راه های مهاجرت را توضیح دهیم. یکی از راه های مهاجرت، مهاجرت تحصیلی می باشد. همانطور که می دانید راه های مهاجرت به مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق ویزای سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت وجود دارد.

هر روزه افراد بسیاری تماس گرفته و سوالاتی در باب راه های تحصیل در هلند، اخذ اقامت هلند و ویزای تحصیلی هلند میپرسند و بسیاری از آنها به علت عدم اطلاعات کافی سردرگم می شوند.

یکی از علت هایی که بسیاری از افراد قصد ادامه تحصیل در کشور هلند را دارند، بهره مندی از عالی ترین امکانات آموزشی دانشگاه های کشور هلند، بهرمندی از فضای بین المللی تحصیل در هلند و استفاده از فرصت اشتغال در کشور هلند پس از تحصیل و همچنین بهره مندی از یک کشور بسیار پیشرفته می باشد.

هلند یکی از پیشرفته ترین کشور های جهان در زمینه های تجارت، توریسم و کشاورزی است. عضویت در اتحادیه اروپا و پیمان شینگناز مزایای ویزه زندگی و تحصیل در کشور هلند می باشد. امروزه بسیاری از افرادی که از هوش بالایی برخوردار باشند کشوری را انتخاب می نمایند که بتوانند از طریق ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای سرمایه گذاری و یا هر ویزای دیگر از آن کشور وارد کشورهای عضو اتحادیه اروپا بشوند. شما می توانید از طریق ویزای تحصیلی در کشور هلند به راحتی به تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر داشته باشید.

کشور هلند در شمال اروپا واقع شده، پايتخت آن شهر آمستردام و واحد پول آن يورو است.جمعیت این کشور در حدود 16 میلیون نفر و مساحت آن حدود 34 هزار کیلومتر مربع می باشد. هلند به 12 استان و 467 شهرستان تقسیم شده است

طول دوره های تحصیلی در کشور هلند

دوره کارشناسی درکشور هلند ۴-۳سال به طول می انجامد و میزان زمانی که برای مدت تحصیل نیاز هست بستگی به دانشجو و فشرده گذراندن دوره دارد.

داشتن مدرک دیپلم متوسطه 11 ساله برای ورود به دانشگاهها  یا دیپلم 12 ساله از شرایط تحصیل در این دوره می باشد.

دوره کارشناسی ارشد بین ۲-۱سال است. اما معمولا دانشجویان در زمان کوتاه تری به طور مثال یکسال و نیم درسشان را به اتمام می رسانند.

داشتن حداقل مدرک کارشناسی از یکی از دانشگاههای ایران (اعم از دولتی، آزاد، پیام نور یا غیرانتفاعی)

اکثر دوره‌های دانشگاهی به مدرک دکترال(Doctoral)که‌‌ همان کار‌شناسی ارشد است ختم می‌شود. برای ورود به مقطع دکتری داشتن مدرک دکترال یا کار‌شناسی ارشد الزامی است. در هلند سیستم آموزشی دو گانه است یعنی هم مانند سیستم انگلستان و آمریکا مدارک (BSc) و (Msc) وجود دارد و هم سیستم هلندی که منجر به مدرک ‌ دکتراندوس، یا می‌س‌تر می‌شود.

تحصیل در مقطع لیسانس در کشور هلند

همانطور که در بالا بیان شد دوره تحصیل در مقطع لیسانس در کشور هلند 3 الی 4 سال به طول می انجامد این نکته حائز اهمیت است که دوره ۴ساله لیسانس به زبان آلمانی تدریس می شود و فرد متقاضی می بایستی مدرک زبان آلمانیB1یاB2را داشته باشد .  در ایران این مدرک را کسب کرده و بعد به کشور هلند مهاجرت تحصیلی کنید زیرا گذراندن دوره ی کالج زبان آلمانی در کشور هلند دوره ای است که در سفارت با این موضوع با مشکل برخورد خواهید کرد اما با داشتن مدرک زبان به راحتی می توانید برای اخذ پذیرش تحصیلی اقدام نمایید.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور هلند

دوره کارشناسی ارشد بین ۲-۱سال است. اما معمولا دانشجویان در زمان کوتاه تری به طور مثال یکسال و نیم درسشان را به اتمام می رسانند. بسیاری از افراد وجود دارند که تمایل دارند مقاطع بالاتری را در کشور هلند به علت امکانات بسیار زیاد طی نمایند.

دروس دانشگاهی کشور هلند به دو صورت آلمانی و انگلیسی تدریس میشوند .

متقاضیان به اخذ پذیرش تحصیلی به زبان آلمانی ، می بایست مدارک دال بر تسلط به این زبان را ( در سطح B2)قبل از ورود به دانشگاه کسب نمایند . گفتنی است کشور هلند مجوز یادگیری زبان آلمانی را در کشور هلند به دانشجویان اعطا نمی نماید .

تحصیل در مقطع دکترا در کشور هلند

اکثریت دانشجویان دکترا در زمان تحصیل به صورت استادیار انتخاب می شوند و موظف به انجام پژوهشی نوین هستند.

تحصیل در مقطع دکترا در کشور هلند به دو صورت می باشد. این افراد یا از طریق بورسیه پذیرفته می شوند و یا افرادی هستند که باید برای دانشگاه هزینه پرداخت کنند. البته افرادی که از طریق ویزای بورسیه اقدام می نمایند شرایط خاصی را باید دارا باشند من الجمله:

داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر

اخد مدرک دال بر تسلط کافی و زبان انگلیسی6.5 به بالا

تایید یک استاد راهنما

مدارک معتبر بین المللی و بسیاری از مدارک مورد نیاز

مهلت ثبت نام و  شروع سال تحصیلی در کشور هلند

مهلت ثبت نام بستگی به دانشگاه، مقطع و حتی رشته تحصیلی بسیار متغیر می باشد و باید رشته تحصیلی و نوع دوره انتخاب شود. در تعدادی از رشته ها پذیرش برای بار دوم در ماه ژانویه یا فوریه نیز انجام می شود که مدارک باید چند ماه قبل به دانشگاه تحویل داده شود.

همه افراد هنگامی که برای ادامه تحصیل اقدام می نمایند تمایل دارند در یکی از بهترین دانشگاه ها مشغول به تحصیل باشند.

مدارک لازم مورد نیاز ویزای تحصیلی در کشور هلند

اصل یا ترجمه رسمی مدارک و ریزنمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاه

کپی تمام صفحات گذرنامه

توصیه نامه از دو نفر استاد (برای افراد با تحصیلات دانشگاهی) یا recomendation letter

گواهی سابقه کار (در صورت وجود) افرادی که مشغول به کار هستند باید یک نامه کاری و یا افرادی که قبلا مشغول به کار بوده اند حتما باید نامه کاری و سوابق خود را در پرونده درج نمایند.

نمونه کار برای رشته های معماری و هنر. افرادی که در رشته های خاصی مانند هنر و معماری هستند باید نمونه ی کار خود را در پرونده درج کنند.

 عکس پاسپورتی

 اصل یا کپی تأیید شده مدرک زبان

رزومه

انگیزه نامه

کار دانشجویی در کشور هلند

دانشجویان میتوانند هزینه های خود را با کار در چهارچوب ضوابط (بویژه از سال دوم به بعد) تأمین نمایید. این موضوع را در نظر داشته باشید که همیشه برای ورود به کشورهای دیگر و کار در آن کشور این موضوع را در نظر داشته باشید که در سال اول و یا ماه های اول نمیتوانید کار پیدا کنید این یک موضوع بدیهی است و علت اینست که با فرهنگ، مرمان آن کشور، تفکر اقتصادی آن کشور کاملا آشنا نیستیم.

بر اساس ضوابط دولت هلند، دانشجویان مجازند 10 الی 30ساعت در هفته کار کنند. محدودیت کار کردن در حین تحصیل بستگی به میزان تحصیلات و مقطع تحصیلی دارد. هر ساعت کار دانشجویی دستمزدی در حد 7 تا 10 یورو (خالص، پس از کسر مالیات) خواهد داشت. البته این موضوع بستگی به نوع کار هم دارد توجه داشته باشید که در صورت کار با حداکثر ساعات مجاز، شما میتوانید هزینه مسکن خود را تأمین نمایید. توصیه میشود به شرطی در هلند تحصیل کنید که بدون کار هم بتوانید مخارجتان را از خانواده خود دریافت نمایید.

فرهنگ مردمان کشور هلند

کشور هلند از قومیت های مختلفی تشکیل شده است و به دلیل همجواری با کشورهای آلمان,بلژیک, فرانسه و انگلیس, محل تلاقی فرهنگ های این دسته از کشورها نیز می باشد.

مردمان هلند بسیار کم تر اهل تعارف هستند و نظرشان را واضح و صریح بیان می کنند و از طرف مقابل هم انتظار دارند که چنین رفتاری داشته باشد. هلندی ها افرادی بسیار رک هستند اما در ارتباط های اجتماعی خود بسته به میزان رسمی بودن روابط ملاحظاتی انجام می دهند. به طور مثال در ارتباط با خارجی ها بسیار صبورتر و متین تر برخورد می کنند و همواره سعی دارند خود را مهمان نواز جلوه دهند.
کشور هلند بر خلاف کشورهایی همچون فرانسه, ایتالیا و اسپانیا غذاهای معروفی زیادی ندارد. اما این بدان معنی نیست که هلند از سنت آشپزی و طبخ بی بهره است. هلندی ها علاقه عجیبی به خوردن سیب زمینی دارند. آن ها از از بشقاب های گوشتی سنتی همراه با سیب زمینی, سبزیجات بخارپز شده و نوعی آبگوشت استفاده می کنند.

زبان رسمی هلند، هلندی است.  این زبان شاخه‌ای از زبان‌های ژرمنیاست و به آلمانی شباهت‌هایی دارد.

 
تعداد بازدید از صفحات: 582525
تعداد بازدیدکنندگان: 456429
تعداد بازديد ديروز: 196
تعداد بازدیدکنندگان روی خط: 13